Radeon HD 6740G2 vs ATI Mobility HD 560v

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Radeon HD 6740G2 ve Mobility Radeon HD 560v'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.

HD 6740G2
2011
1.57
+93.8%

HD 6740G2, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre Mobility HD 560v'den 94% gibi etkileyici bir oranda daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon HD 6740G2 ve Mobility Radeon HD 560v'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum10041202
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliğiveri yok4.16
MimariTerascale 2 (2009−2015)TeraScale (2005−2013)
GPUveri yokM96
TipDizüstü bilgisayarlar içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi14 haziran 2011 (14 yıl önce)5 mayıs 2010 (16 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon HD 6740G2 ve Mobility Radeon HD 560v genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon HD 6740G2'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı880320
Çekirdek frekansıveri yok550 MHz
Transistör sayısıveri yok514 million
Teknolojik süreç40 nm55 nm
Güç Tüketimi (TDP)veri yok15 Watt
Tekstüre hızıveri yok17.60
Kayan nokta performansıveri yok0.352 TFLOPS
ROPsveri yok8
TMUsveri yok32
L1 Cacheveri yok64 KB
L2 Cacheveri yok128 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon HD 6740G2 ve Mobility Radeon HD 560v uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutumedium sizedmedium sized
Arayüzveri yokPCIe 2.0 x16

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon HD 6740G2 ve Mobility Radeon HD 560v üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiveri yokGDDR3
Maksimum Bellekveri yok1 GB
Bellek veri yolu genişliğiveri yok128 Bit
Hafıza frekansıveri yok800 MHz
Bellek bant genişliğiveri yok25.6 GB/s
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon HD 6740G2 ve Mobility Radeon HD 560v üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriveri yokNo outputs

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon HD 6740G2 ve Mobility Radeon HD 560v API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX1110.1 (10_1)
Gölgelendirici modeliveri yok4.1
OpenGLveri yok3.3
OpenCLveri yok1.1
Vulkan-N/A

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon HD 6740G2 ve Mobility Radeon HD 560v testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

HD 6740G2 1.57
+93.8%
ATI Mobility HD 560v 0.81

3DMark Vantage Performance

3DMark Vantage, eski bir DirectX 10 tabanlı bencmarkdır. Video kartına, biri deniz mağarasında bulunan bir tür askeri üsten kaçan bir kız ve diğeri savunmasız bir gezegene saldıran bir uzay filosu olmak üzere iki sahne yükler. 3DMark Vantage desteği Nisan 2017'de kaldırıldı ve şimdi bunun yerine Time Spy benchmarkı kullanılması tavsiye ediliyor.

HD 6740G2 5088
+107%
ATI Mobility HD 560v 2460

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon HD 6740G2 ve Mobility Radeon HD 560v sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 1−2 0−1
Cyberpunk 2077 3−4
+50%
2−3
−50%
Resident Evil 4 Remake 1−2 0−1

Full HD
Medium

Battlefield 5 3−4
+200%
1−2
−200%
Counter-Strike 2 1−2 0−1
Cyberpunk 2077 3−4
+50%
2−3
−50%
Far Cry 5 4−5
+300%
1−2
−300%
Fortnite 6−7
+100%
3−4
−100%
Forza Horizon 4 9−10
+50%
6−7
−50%
Forza Horizon 5 3−4
+200%
1−2
−200%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
+25%
8−9
−25%
Valorant 35−40
+20%
30−33
−20%

Full HD
High

Battlefield 5 3−4
+200%
1−2
−200%
Counter-Strike 2 1−2 0−1
Counter-Strike: Global Offensive 30−35
+54.5%
21−24
−54.5%
Cyberpunk 2077 3−4
+50%
2−3
−50%
Dota 2 18−20
+46.2%
12−14
−46.2%
Far Cry 5 4−5
+300%
1−2
−300%
Fortnite 6−7
+100%
3−4
−100%
Forza Horizon 4 9−10
+50%
6−7
−50%
Forza Horizon 5 3−4
+200%
1−2
−200%
Grand Theft Auto V 2−3
+100%
1−2
−100%
Metro Exodus 2−3
+100%
1−2
−100%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
+25%
8−9
−25%
The Witcher 3: Wild Hunt 7−8
+16.7%
6−7
−16.7%
Valorant 35−40
+20%
30−33
−20%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 3−4
+200%
1−2
−200%
Cyberpunk 2077 3−4
+50%
2−3
−50%
Dota 2 18−20
+46.2%
12−14
−46.2%
Far Cry 5 4−5
+300%
1−2
−300%
Forza Horizon 4 9−10
+50%
6−7
−50%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
+25%
8−9
−25%
The Witcher 3: Wild Hunt 7−8
+16.7%
6−7
−16.7%
Valorant 35−40
+20%
30−33
−20%

Full HD
Epic

Fortnite 6−7
+100%
3−4
−100%

1440p
High

Counter-Strike 2 5−6
+66.7%
3−4
−66.7%
Counter-Strike: Global Offensive 10−12
+120%
5−6
−120%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 16−18
+77.8%
9−10
−77.8%
Valorant 8−9
+100%
4−5
−100%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 1−2 0−1
Far Cry 5 2−3 0−1
Forza Horizon 4 4−5
+100%
2−3
−100%
The Witcher 3: Wild Hunt 3−4
+50%
2−3
−50%

1440p
Epic

Fortnite 3−4
+200%
1−2
−200%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
+0%
14−16
+0%
Valorant 8−9
+100%
4−5
−100%

4K
Ultra

Dota 2 2−3
+100%
1−2
−100%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 2−3
+0%
2−3
+0%

4K
Epic

Fortnite 3−4
+50%
2−3
−50%

İşte popüler oyunlarda gözlemlenen performans farklılıkları:

  • 1080p çözünürlüğü ve Medium Preset ile Far Cry 5'de HD 6740G2 300% daha hızlıdır.

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • HD 6740G2 30 testte'de önde (94%)
  • 2 testte (6%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 1.57 0.81
Yenilik 14 haziran 2011 5 mayıs 2010
Teknolojik süreç 40 nm 55 nm

HD 6740G2 94% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 1 yıllık yaş avantajına sahiptir ve 38% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon HD 6740G2 performans testlerinde Mobility Radeon HD 560v modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


Bu video kartının henüz kullanıcı derecelendirmesi yok.

Radeon HD 6740G2 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5 1 oy

Mobility Radeon HD 560v 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon HD 6740G2 veya Mobility Radeon HD 560v hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.