Radeon HD 6350 vs 760M

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Radeon HD 6350 ve Radeon 760M'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.

HD 6350
2011, $23
512 MB GDDR3, 19 Watt
0.33

760M, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre HD 6350 'den 3812% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon HD 6350 ve Radeon 760M'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum1366426
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliği1.3466.27
MimariTeraScale 2 (2009−2015)RDNA 3.0 (2022−2026)
GPUParkPhoenix
TipMasaüstüMasaüstü
Çıkış tarihi7 şubat 2011 (15 yıl önce)31 ocak 2024 (2 yıl önce)
Çıkış sırasındaki fiyat$23 veri yok

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon HD 6350 ve Radeon 760M genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon HD 6350'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı80512
Çekirdek frekansı650 MHz800 MHz
Boost modunda frekansveri yok2599 MHz
Transistör sayısı292 million25,390 million
Teknolojik süreç40 nm4 nm
Güç Tüketimi (TDP)19 Watt15 Watt
Tekstüre hızı5.20083.17
Kayan nokta performansı0.104 TFLOPS5.323 TFLOPS
ROPs416
TMUs832
Ray Tracing Coresveri yok8
L0 Cacheveri yok128 KB
L1 Cache16 KB128 KB
L2 Cache128 KB2 MB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon HD 6350 ve Radeon 760M uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

ArayüzPCIe 2.0 x16PCIe 4.0 x8
Uzunluk168 mmveri yok
Kalınlık1-slotIGP
Ek güç konektörlerihiçbirihiçbiri

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon HD 6350 ve Radeon 760M üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR3Sistem kullanılır
Maksimum Bellek512 MBSistem kullanılır
Bellek veri yolu genişliği64 BitSistem kullanılır
Hafıza frekansı400 MHzSistem kullanılır
Bellek bant genişliği6.4 GB/sveri yok
Paylaşılan hafıza-+

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon HD 6350 ve Radeon 760M üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleri1x DVI, 1x HDMI 1.3aMotherboard Dependent
HDMI+-

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon HD 6350 ve Radeon 760M API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX11.2 (11_0)12 Ultimate (12_2)
Gölgelendirici modeli5.06.8
OpenGL4.44.6
OpenCL1.22.1
VulkanN/A1.3

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon HD 6350 ve Radeon 760M testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

HD 6350 0.33
Radeon 760M 12.91
+3812%

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

HD 6350 140
Örnekler: 23
Radeon 760M 5350
+3721%
Örnekler: 2312

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon HD 6350 ve Radeon 760M sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD0−129
1440p-0−118

Çerçeve başına maliyet, $

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 105
+0%
105
+0%
Cyberpunk 2077 30
+0%
30
+0%
Resident Evil 4 Remake 24
+0%
24
+0%

Full HD
Medium

Battlefield 5 55−60
+0%
55−60
+0%
Counter-Strike 2 77
+0%
77
+0%
Cyberpunk 2077 24
+0%
24
+0%
Far Cry 5 38
+0%
38
+0%
Fortnite 75−80
+0%
75−80
+0%
Forza Horizon 4 55−60
+0%
55−60
+0%
Forza Horizon 5 40−45
+0%
40−45
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 45−50
+0%
45−50
+0%
Valorant 110−120
+0%
110−120
+0%

Full HD
High

Battlefield 5 55−60
+0%
55−60
+0%
Counter-Strike 2 33
+0%
33
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 180−190
+0%
180−190
+0%
Cyberpunk 2077 18
+0%
18
+0%
Dota 2 85−90
+0%
85−90
+0%
Far Cry 5 35
+0%
35
+0%
Fortnite 75−80
+0%
75−80
+0%
Forza Horizon 4 55−60
+0%
55−60
+0%
Forza Horizon 5 40−45
+0%
40−45
+0%
Grand Theft Auto V 36
+0%
36
+0%
Metro Exodus 27−30
+0%
27−30
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 45−50
+0%
45−50
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 38
+0%
38
+0%
Valorant 110−120
+0%
110−120
+0%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 55−60
+0%
55−60
+0%
Cyberpunk 2077 27−30
+0%
27−30
+0%
Dota 2 85−90
+0%
85−90
+0%
Far Cry 5 33
+0%
33
+0%
Forza Horizon 4 55−60
+0%
55−60
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 45−50
+0%
45−50
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 23
+0%
23
+0%
Valorant 110−120
+0%
110−120
+0%

Full HD
Epic

Fortnite 75−80
+0%
75−80
+0%

1440p
High

Counter-Strike 2 16
+0%
16
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 95−100
+0%
95−100
+0%
Grand Theft Auto V 20−22
+0%
20−22
+0%
Metro Exodus 16−18
+0%
16−18
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 110−120
+0%
110−120
+0%
Valorant 130−140
+0%
130−140
+0%

1440p
Ultra

Battlefield 5 35−40
+0%
35−40
+0%
Cyberpunk 2077 10−12
+0%
10−12
+0%
Far Cry 5 27−30
+0%
27−30
+0%
Forza Horizon 4 30−35
+0%
30−35
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 18−20
+0%
18−20
+0%

1440p
Epic

Fortnite 27−30
+0%
27−30
+0%

4K
High

Counter-Strike 2 9−10
+0%
9−10
+0%
Grand Theft Auto V 24−27
+0%
24−27
+0%
Metro Exodus 9−10
+0%
9−10
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 16−18
+0%
16−18
+0%
Valorant 70−75
+0%
70−75
+0%

4K
Ultra

Battlefield 5 18−20
+0%
18−20
+0%
Counter-Strike 2 9−10
+0%
9−10
+0%
Cyberpunk 2077 4−5
+0%
4−5
+0%
Dota 2 45−50
+0%
45−50
+0%
Far Cry 5 14−16
+0%
14−16
+0%
Forza Horizon 4 21−24
+0%
21−24
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+0%
12−14
+0%

4K
Epic

Fortnite 12−14
+0%
12−14
+0%

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • 60 testte (100%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 0.33 12.91
Yenilik 7 şubat 2011 31 ocak 2024
Teknolojik süreç 40 nm 4 nm
Güç Tüketimi (TDP) 19 Watt 15 Watt

Radeon 760M 3812% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 12 yaş avantajına sahiptir, 900% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir ve 27% daha düşük güç tüketimine sahiptir.

Radeon 760M performans testlerinde Radeon HD 6350 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.9 69 oy

Radeon HD 6350 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.2 516 oy

Radeon 760M 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon HD 6350 veya Radeon 760M hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.