Quadro P2000 (mobil) vs Graphics 4-Core iGPU (Arc)

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Quadro P2000 (mobil) ile Graphics 4-Core iGPU (Arc)'yi karşılaştırdık.

P2000 (mobil)
2019
3.75 GB GDDR5, 75 Watt
14.32
+51.9%

P2000 (mobil), birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre Graphics 4-Core iGPU (Arc)'den 52% gibi etkileyici bir oranda daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Quadro P2000 (Laptop) ve Graphics 4-Core iGPU (Arc)'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum401502
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliği14.70veri yok
MimariPascal (2016−2021)Xe LPG (2023−2025)
GPUGP106Meteor Lake iGPU
TipMobil iş istasyonları içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi15 şubat 2019 (7 yıl önce)14 aralık 2023 (2 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Quadro P2000 (Laptop) ve Graphics 4-Core iGPU (Arc) genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Quadro P2000 (Laptop)'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı11524
Çekirdek frekansı1291 MHz300 MHz
Boost modunda frekans1291 MHz1950 MHz
Transistör sayısı4,400 millionveri yok
Teknolojik süreç16 nm5 nm
Güç Tüketimi (TDP)75 Wattveri yok
Tekstüre hızı92.95veri yok
Kayan nokta performansı2.974 TFLOPSveri yok
ROPs32veri yok
TMUs72veri yok
L1 Cache432 KB768 KB
L2 Cache1280 KBveri yok

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Quadro P2000 (Laptop) ve Graphics 4-Core iGPU (Arc) uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutumedium sizedveri yok
ArayüzPCIe 3.0 x16veri yok

VRAM kapasitesi ve türü

Quadro P2000 (Laptop) ve Graphics 4-Core iGPU (Arc) üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR5veri yok
Maksimum Bellek3.75 GBveri yok
Bellek veri yolu genişliği128 Bitveri yok
Hafıza frekansı1502 MHzveri yok
Bellek bant genişliği96.13 GB/sveri yok
Paylaşılan hafıza-+

Bağlantı ve çıkışlar

Quadro P2000 (Laptop) ve Graphics 4-Core iGPU (Arc) üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsveri yok

Desteklenen teknolojiler

Quadro P2000 (Laptop) ve Graphics 4-Core iGPU (Arc) tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

Optimus+-

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Quadro P2000 (Laptop) ve Graphics 4-Core iGPU (Arc) API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (12_1)veri yok
Gölgelendirici modeli6.4veri yok
OpenGL4.6veri yok
OpenCL1.2veri yok
Vulkan1.2-
CUDA6.1-

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Quadro P2000 (mobil) ve Graphics 4-Core iGPU (Arc) testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

P2000 (mobil) 14.32
+51.9%
Graphics 4-Core iGPU (Arc) 9.43

3DMark 11 Performance GPU

3DMark 11, Futuremark'ın eski DirectX 11 benchmarkıdır. İki sahneye dayanan dört test kullandı: biri batık bir gemiyi keşfeden birkaç denizaltı, diğeri ormanın derinliklerinde terk edilmiş bir tapınak. Tüm testler, hacimsel aydınlatma ve mozaiklemeden yoğun şekilde yararlanır ve 1280x720'de çalıştırılmasına rağmen nispeten ağırdır. 3DMark 11 desteği Ocak 2020'de sona erdi, şimdi bunun yerine Time Spy kullanılması önerilir.

P2000 (mobil) 8387
+33.3%
Graphics 4-Core iGPU (Arc) 6291

3DMark Fire Strike Graphics

Fire Strike, oyun bilgisayarları için bir DirectX 11 benchmarkıdır. İnsansı ve lavdan yapılmış gibi görünen ateşli bir yaratık arasındaki kavgayı gösteren iki ayrı test içeriyor. 1920x1080 çözünürlük kullanan Fire Strike, oldukça gerçekçi grafikler gösterir ve donanım açısından oldukça talepkardır.

P2000 (mobil) 6847
+33.5%
Graphics 4-Core iGPU (Arc) 5131

3DMark Cloud Gate GPU

Cloud Gate, ev bilgisayarlarını ve düşük maliyetli dizüstü bilgisayarları test etmek için kullanılan DirectX 11 feature level 10'u kullanan eski bir benchmarktır. Bazı garip ışınlanma cihazlarıyla uzay gemilerini keşfedilmemiş, sabit bir 1280x720 çözünürlüğe fırlatan birkaç sahneyi görüntüler. Tıpkı Ice Storm kıyaslamasında olduğu gibi, desteği Ocak 2020'de durduruldu ve şimdi bunun yerine 3DMark Night Raid'in kullanılması tavsiye ediliyor.

P2000 (mobil) 43566
+47.6%
Graphics 4-Core iGPU (Arc) 29517

3DMark Ice Storm GPU

Ice Storm Graphics, 3DMark paketinin bir parçası olan eski bir benchmarktir. Ice Storm, giriş seviyesi dizüstü bilgisayarların ve Windows tabanlı tabletlerin performansını ölçmek için kullanıldı. Donmuş bir gezegenin yakınındaki iki uzay filosu arasında 1280x720 çözünürlükte bir savaş yapmak için DirectX 11 özellik seviyesi 9'u kullanır. Ice Storm desteği Ocak 2020'de sona erdi, şimdi geliştiriciler bunun yerine Night Raid'i kullanmanızı tavsiye ediyor.

P2000 (mobil) 350317
+18.7%
Graphics 4-Core iGPU (Arc) 295187

Oyun performansı

Oyunlarda Quadro P2000 (mobil) ve Graphics 4-Core iGPU (Arc) sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD30−35
+50%
20
−50%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 50−55
+0%
50−55
+0%
Cyberpunk 2077 20−22
+0%
20−22
+0%
Resident Evil 4 Remake 18−20
+0%
18−20
+0%

Full HD
Medium

Battlefield 5 40−45
+0%
40−45
+0%
Counter-Strike 2 50−55
+0%
50−55
+0%
Cyberpunk 2077 20−22
+0%
20−22
+0%
Far Cry 5 24
+0%
24
+0%
Fortnite 55−60
+0%
55−60
+0%
Forza Horizon 4 40−45
+0%
40−45
+0%
Forza Horizon 5 27−30
+0%
27−30
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+0%
30−35
+0%
Valorant 90−95
+0%
90−95
+0%

Full HD
High

Battlefield 5 40−45
+0%
40−45
+0%
Counter-Strike 2 50−55
+0%
50−55
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 140−150
+0%
140−150
+0%
Cyberpunk 2077 20−22
+0%
20−22
+0%
Far Cry 5 22
+0%
22
+0%
Fortnite 55−60
+0%
55−60
+0%
Forza Horizon 4 40−45
+0%
40−45
+0%
Forza Horizon 5 27−30
+0%
27−30
+0%
Grand Theft Auto V 15
+0%
15
+0%
Metro Exodus 18−20
+0%
18−20
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+0%
30−35
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 30
+0%
30
+0%
Valorant 90−95
+0%
90−95
+0%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 40−45
+0%
40−45
+0%
Cyberpunk 2077 20−22
+0%
20−22
+0%
Far Cry 5 21
+0%
21
+0%
Forza Horizon 4 40−45
+0%
40−45
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+0%
30−35
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 16
+0%
16
+0%

Full HD
Epic

Fortnite 55−60
+0%
55−60
+0%

1440p
High

Counter-Strike 2 18−20
+0%
18−20
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 70−75
+0%
70−75
+0%
Grand Theft Auto V 12−14
+0%
12−14
+0%
Metro Exodus 10−12
+0%
10−12
+0%
Valorant 100−110
+0%
100−110
+0%

1440p
Ultra

Battlefield 5 21−24
+0%
21−24
+0%
Cyberpunk 2077 8−9
+0%
8−9
+0%
Far Cry 5 20−22
+0%
20−22
+0%
Forza Horizon 4 21−24
+0%
21−24
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 12−14
+0%
12−14
+0%

1440p
Epic

Fortnite 20−22
+0%
20−22
+0%

4K
High

Counter-Strike 2 4−5
+0%
4−5
+0%
Grand Theft Auto V 20−22
+0%
20−22
+0%
Metro Exodus 5−6
+0%
5−6
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 10−12
+0%
10−12
+0%
Valorant 50−55
+0%
50−55
+0%

4K
Ultra

Battlefield 5 12−14
+0%
12−14
+0%
Cyberpunk 2077 3−4
+0%
3−4
+0%
Far Cry 5 9−10
+0%
9−10
+0%
Forza Horizon 4 16−18
+0%
16−18
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
+0%
9−10
+0%

4K
Epic

Fortnite 9−10
+0%
9−10
+0%

Popüler oyunlarda P2000 (mobil) ve Graphics 4-Core iGPU (Arc) bu şekilde rekabet eder:

  • P2000 (mobil) 1080p'de 50% daha hızlıdır

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • 54 testte (100%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 14.32 9.43
Yenilik 15 şubat 2019 14 aralık 2023
Teknolojik süreç 16 nm 5 nm

P2000 (mobil) 52% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir.

Öte yandan Graphics 4-Core iGPU (Arc), 4 yaş avantajına sahiptir ve 220% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Quadro P2000 (mobil) performans testlerinde Graphics 4-Core iGPU (Arc) modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Quadro P2000 (mobil) mobil iş istasyonları için ve Graphics 4-Core iGPU (Arc) dizüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


4.1 132 oy

Quadro P2000 (mobil) 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 1 oy

Graphics 4-Core iGPU (Arc) 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Quadro P2000 (mobil) veya Graphics 4-Core iGPU (Arc) hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.