Quadro K620M vs Radeon Pro V340 MxGPU

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Quadro K620M ile Radeon Pro V340 MxGPU'yi karşılaştırdık.

Quadro K620M
2015
2 GB DDR3, 30 Watt
2.80

Pro V340 MxGPU, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre K620M 'den 144% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Quadro K620M ve Radeon Pro V340 MxGPU'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum844598
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliği7.191.75
MimariMaxwell (2014−2017)GCN 5.0 (2017−2020)
GPUGM108Vega 10
TipMobil iş istasyonları içinİş istasyonları için
Çıkış tarihi1 mart 2015 (11 yıl önce)26 austos 2018 (7 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Quadro K620M ve Radeon Pro V340 MxGPU genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Quadro K620M'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı3843584 ×2
Çekirdek frekansı1029 MHz1000 MHz
Boost modunda frekans1124 MHz1500 MHz
Transistör sayısıveri yok12,500 million
Teknolojik süreç28 nm14 nm
Güç Tüketimi (TDP)30 Watt300 Watt
Tekstüre hızı17.98336.0 ×2
Kayan nokta performansı0.8632 TFLOPS10.75 TFLOPS ×2
ROPs864 ×2
TMUs16224 ×2
L1 Cache128 KB896 KB
L2 Cache1024 KB4 MB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Quadro K620M ve Radeon Pro V340 MxGPU uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

ArayüzMXM-A (3.0)PCIe 3.0 x16
Uzunlukveri yok267 mm
Kalınlıkveri yok2-slot
Ek güç konektörlerihiçbiri2x 8-pin

VRAM kapasitesi ve türü

Quadro K620M ve Radeon Pro V340 MxGPU üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiDDR3HBM2
Maksimum Bellek2 GB16 GB ×2
Bellek veri yolu genişliği64 Bit2048 Bit ×2
Hafıza frekansı900 MHz1000 MHz
Bellek bant genişliği14.4 GB/s512.0 GB/s ×2
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

Quadro K620M ve Radeon Pro V340 MxGPU üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsNo outputs
Display Port1.2veri yok

Desteklenen teknolojiler

Quadro K620M ve Radeon Pro V340 MxGPU tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

Optimus+-
nView Display Management+veri yok
Optimus+veri yok

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Quadro K620M ve Radeon Pro V340 MxGPU API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX1212 (12_1)
Gölgelendirici modeli5.16.4
OpenGL4.54.6
OpenCL1.22.0
Vulkan1.1.1261.1.125
CUDA+-

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Quadro K620M ve Radeon Pro V340 MxGPU testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

Quadro K620M 2.80
Pro V340 MxGPU 6.82
+144%

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

Quadro K620M 1174
Örnekler: 143
Pro V340 MxGPU 2853
+143%
Örnekler: 1

Oyun performansı

Oyunlarda Quadro K620M ve Radeon Pro V340 MxGPU sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD22
−127%
50−55
+127%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 9−10
−133%
21−24
+133%
Cyberpunk 2077 6−7
−133%
14−16
+133%
Resident Evil 4 Remake 3−4
−133%
7−8
+133%

Full HD
Medium

Battlefield 5 9−10
−133%
21−24
+133%
Counter-Strike 2 9−10
−133%
21−24
+133%
Cyberpunk 2077 6−7
−133%
14−16
+133%
Far Cry 5 8−9
−125%
18−20
+125%
Fortnite 14−16
−133%
35−40
+133%
Forza Horizon 4 14−16
−114%
30−33
+114%
Forza Horizon 5 7−8
−129%
16−18
+129%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
−131%
30−33
+131%
Valorant 45−50
−122%
100−105
+122%

Full HD
High

Battlefield 5 9−10
−133%
21−24
+133%
Counter-Strike 2 9−10
−133%
21−24
+133%
Counter-Strike: Global Offensive 50−55
−141%
130−140
+141%
Cyberpunk 2077 6−7
−133%
14−16
+133%
Dota 2 27−30
−132%
65−70
+132%
Far Cry 5 8−9
−125%
18−20
+125%
Fortnite 14−16
−133%
35−40
+133%
Forza Horizon 4 14−16
−114%
30−33
+114%
Forza Horizon 5 7−8
−129%
16−18
+129%
Grand Theft Auto V 7−8
−129%
16−18
+129%
Metro Exodus 5−6
−140%
12−14
+140%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
−131%
30−33
+131%
The Witcher 3: Wild Hunt 10−11
−140%
24−27
+140%
Valorant 45−50
−122%
100−105
+122%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 9−10
−133%
21−24
+133%
Cyberpunk 2077 6−7
−133%
14−16
+133%
Dota 2 27−30
−132%
65−70
+132%
Far Cry 5 8−9
−125%
18−20
+125%
Forza Horizon 4 14−16
−114%
30−33
+114%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
−131%
30−33
+131%
The Witcher 3: Wild Hunt 10−11
−140%
24−27
+140%
Valorant 45−50
−122%
100−105
+122%

Full HD
Epic

Fortnite 14−16
−133%
35−40
+133%

1440p
High

Counter-Strike 2 6−7
−133%
14−16
+133%
Counter-Strike: Global Offensive 21−24
−138%
50−55
+138%
Metro Exodus 0−1 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 24−27
−131%
60−65
+131%
Valorant 24−27
−131%
60−65
+131%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 2−3
−100%
4−5
+100%
Far Cry 5 5−6
−140%
12−14
+140%
Forza Horizon 4 7−8
−129%
16−18
+129%
The Witcher 3: Wild Hunt 4−5
−125%
9−10
+125%

1440p
Epic

Fortnite 5−6
−140%
12−14
+140%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
−133%
35−40
+133%
Valorant 14−16
−114%
30−33
+114%

4K
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Dota 2 8−9
−125%
18−20
+125%
Far Cry 5 1−2
−100%
2−3
+100%
Forza Horizon 4 2−3
−100%
4−5
+100%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 3−4
−133%
7−8
+133%

4K
Epic

Fortnite 3−4
−133%
7−8
+133%

Popüler oyunlarda Quadro K620M ve Pro V340 MxGPU bu şekilde rekabet eder:

  • Pro V340 MxGPU 1080p'de 127% daha hızlıdır

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 2.80 6.82
Yenilik 1 mart 2015 26 austos 2018
Maksimum Bellek 2 GB 16 GB
Teknolojik süreç 28 nm 14 nm
Güç Tüketimi (TDP) 30 Watt 300 Watt

Quadro K620M 900% daha düşük güç tüketimine sahiptir.

Öte yandan Pro V340 MxGPU, 144% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 3 yaş avantajına sahiptir, 700% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir ve 100% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon Pro V340 MxGPU performans testlerinde Quadro K620M modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Quadro K620M mobil iş istasyonları için ve Radeon Pro V340 MxGPU iş istasyonları için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.3 6 oy

Quadro K620M 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 1 oy

Radeon Pro V340 MxGPU 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Quadro K620M veya Radeon Pro V340 MxGPU hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.