HD Graphics P530 vs Radeon R7 M270DX

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere HD Graphics P530 ile Radeon R7 M270DX'yi karşılaştırdık.

HD Graphics P530
2015
1740 MB DDR3L/LPDDR3/DDR4, 15 Watt
2.57
+11.7%

HD Graphics P530, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R7 M270DX'den 12% oranında daha iyi performans göstermektedir.

Ana ayrıntılar

HD Graphics P530 ve Radeon R7 M270DX'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum867904
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliği13.19veri yok
MimariGeneration 9.0 (2015−2016)GCN 3.0 (2014−2019)
GPUSkylake GT2Topaz
TipMasaüstüDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi1 eylül 2015 (10 yıl önce)11 haziran 2014 (11 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

HD Graphics P530 ve Radeon R7 M270DX genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar HD Graphics P530'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı192384
Çekirdek frekansı350 MHz900 MHz
Boost modunda frekans1150 MHz940 MHz
Transistör sayısı189 million1,550 million
Teknolojik süreç14 nm+28 nm
Güç Tüketimi (TDP)15 Wattveri yok
Tekstüre hızı18.4022.56
Kayan nokta performansı0.4416 TFLOPS0.7219 TFLOPS
ROPs38
TMUs1624
L1 Cacheveri yok96 KB
L2 Cacheveri yok256 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle HD Graphics P530 ve Radeon R7 M270DX uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

ArayüzPCIe 3.0 x1IGP
KalınlıkIGPveri yok

VRAM kapasitesi ve türü

HD Graphics P530 ve Radeon R7 M270DX üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiDDR3L/LPDDR3/DDR4Sistem kullanılır
Maksimum Bellek1740 MBSistem kullanılır
Bellek veri yolu genişliğiSistem kullanılırSistem kullanılır
Hafıza frekansıSistem kullanılırSistem kullanılır
Paylaşılan hafıza++

Bağlantı ve çıkışlar

HD Graphics P530 ve Radeon R7 M270DX üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsNo outputs

Desteklenen teknolojiler

HD Graphics P530 ve Radeon R7 M270DX tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

Quick Sync+veri yok

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen HD Graphics P530 ve Radeon R7 M270DX API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (12_1)12 (12_0)
Gölgelendirici modeli6.46.3
OpenGL4.64.6
OpenCL2.12.0
Vulkan1.1.971.2.131

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik HD Graphics P530 ve Radeon R7 M270DX testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

HD Graphics P530 2.57
+11.7%
R7 M270DX 2.30

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

HD Graphics P530 1074
+11.8%
Örnekler: 278
R7 M270DX 961

Oyun performansı

Oyunlarda HD Graphics P530 ve Radeon R7 M270DX sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 7−8
+16.7%
6−7
−16.7%
Cyberpunk 2077 5−6
+25%
4−5
−25%
Resident Evil 4 Remake 3−4
+50%
2−3
−50%

Full HD
Medium

Battlefield 5 8−9
+14.3%
7−8
−14.3%
Counter-Strike 2 7−8
+16.7%
6−7
−16.7%
Cyberpunk 2077 5−6
+25%
4−5
−25%
Far Cry 5 7−8
+16.7%
6−7
−16.7%
Fortnite 12−14
+30%
10−11
−30%
Forza Horizon 4 12−14
+30%
10−11
−30%
Forza Horizon 5 6−7
+20%
5−6
−20%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+30%
10−11
−30%
Valorant 40−45
+25.7%
35−40
−25.7%

Full HD
High

Battlefield 5 8−9
+14.3%
7−8
−14.3%
Counter-Strike 2 7−8
+16.7%
6−7
−16.7%
Counter-Strike: Global Offensive 50−55
+25%
40−45
−25%
Cyberpunk 2077 5−6
+25%
4−5
−25%
Dota 2 24−27
+23.8%
21−24
−23.8%
Far Cry 5 7−8
+16.7%
6−7
−16.7%
Fortnite 12−14
+30%
10−11
−30%
Forza Horizon 4 12−14
+30%
10−11
−30%
Forza Horizon 5 6−7
+20%
5−6
−20%
Grand Theft Auto V 6−7
+20%
5−6
−20%
Metro Exodus 4−5
+33.3%
3−4
−33.3%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+30%
10−11
−30%
The Witcher 3: Wild Hunt 9−10
+12.5%
8−9
−12.5%
Valorant 40−45
+25.7%
35−40
−25.7%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 8−9
+14.3%
7−8
−14.3%
Cyberpunk 2077 5−6
+25%
4−5
−25%
Dota 2 24−27
+23.8%
21−24
−23.8%
Far Cry 5 7−8
+16.7%
6−7
−16.7%
Forza Horizon 4 12−14
+30%
10−11
−30%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+30%
10−11
−30%
The Witcher 3: Wild Hunt 9−10
+12.5%
8−9
−12.5%
Valorant 40−45
+25.7%
35−40
−25.7%

Full HD
Epic

Fortnite 12−14
+30%
10−11
−30%

1440p
High

Counter-Strike 2 6−7
+20%
5−6
−20%
Counter-Strike: Global Offensive 18−20
+18.8%
16−18
−18.8%
Metro Exodus 0−1 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 24−27
+14.3%
21−24
−14.3%
Valorant 21−24
+22.2%
18−20
−22.2%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 1−2 0−1
Far Cry 5 4−5
+33.3%
3−4
−33.3%
Forza Horizon 4 6−7
+20%
5−6
−20%
The Witcher 3: Wild Hunt 4−5
+33.3%
3−4
−33.3%

1440p
Epic

Fortnite 5−6
+25%
4−5
−25%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
+25%
12−14
−25%
Valorant 12−14
+30%
10−11
−30%

4K
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Dota 2 7−8
+16.7%
6−7
−16.7%
Far Cry 5 1−2 0−1
Forza Horizon 4 2−3
+100%
1−2
−100%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 3−4
+50%
2−3
−50%

4K
Epic

Fortnite 3−4
+50%
2−3
−50%

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 2.57 2.30
Yenilik 1 eylül 2015 11 haziran 2014
Teknolojik süreç 14 nm 28 nm

HD Graphics P530 12% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 1 yıllık yaş avantajına sahiptir ve 100% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

HD Graphics P530 performans testlerinde Radeon R7 M270DX modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

HD Graphics P530 masaüstü bilgisayarlar için ve Radeon R7 M270DX dizüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


2.5 28 oy

HD Graphics P530 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 3 oy

Radeon R7 M270DX 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize HD Graphics P530 veya Radeon R7 M270DX hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.