Graphics 4-Core iGPU (Meteor / Arrow Lake) vs Radeon Pro WX 4100

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Graphics 4-Core iGPU (Meteor / Arrow Lake) ile Radeon Pro WX 4100'yi karşılaştırdık.

Graphics 4-Core iGPU (Meteor / Arrow Lake)
2025
9.96
+13.1%

Graphics 4-Core iGPU (Meteor / Arrow Lake), birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre Pro 4100'den 13% oranında daha iyi performans göstermektedir.

Ana ayrıntılar

Graphics 4-Core iGPU (Meteor / Arrow Lake) ve Radeon Pro WX 4100'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum488533
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Maliyet-etkinlik değerlendirmesiveri yok1.46
Güç verimliliğiveri yok13.57
MimariXe LPG (2023−2025)GCN 4.0 (2016−2020)
GPUveri yokBaffin
TipDizüstü bilgisayarlar içinİş istasyonları için
Çıkış tarihi6 ocak 2025 (1 yıl önce)10 kasım 2016 (9 yıl önce)
Çıkış sırasındaki fiyatveri yok$399

Maliyet-etkinlik değerlendirmesi

Endeks elde etmek için, diğer kartların maliyetini dikkate alarak video kartlarının özelliklerini ve maliyetlerini karşılaştırırız.

veri yok

Performans-fiyat dağılım grafiği

Ayrıntılı teknik özellikler

Graphics 4-Core iGPU (Meteor / Arrow Lake) ve Radeon Pro WX 4100 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Graphics 4-Core iGPU (Meteor / Arrow Lake)'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı641024
Çekirdek frekansı300 MHz1125 MHz
Boost modunda frekans1950 MHz1201 MHz
Transistör sayısıveri yok3,000 million
Teknolojik süreçveri yok14 nm
Güç Tüketimi (TDP)veri yok50 Watt
Tekstüre hızıveri yok76.86
Kayan nokta performansıveri yok2.46 TFLOPS
ROPsveri yok16
TMUsveri yok64
L1 Cacheveri yok256 KB
L2 Cacheveri yok1024 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Graphics 4-Core iGPU (Meteor / Arrow Lake) ve Radeon Pro WX 4100 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Arayüzveri yokPCIe 3.0 x8
Kalınlıkveri yok1-slot
Ek güç konektörleriveri yokhiçbiri

VRAM kapasitesi ve türü

Graphics 4-Core iGPU (Meteor / Arrow Lake) ve Radeon Pro WX 4100 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiveri yokGDDR5
Maksimum Bellekveri yok4 GB
Bellek veri yolu genişliğiveri yok128 Bit
Hafıza frekansıveri yok1500 MHz
Bellek bant genişliğiveri yok96 GB/s
Paylaşılan hafıza+-

Bağlantı ve çıkışlar

Graphics 4-Core iGPU (Meteor / Arrow Lake) ve Radeon Pro WX 4100 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriveri yok4x mini-DisplayPort

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Graphics 4-Core iGPU (Meteor / Arrow Lake) ve Radeon Pro WX 4100 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectXveri yok12 (12_0)
Gölgelendirici modeliveri yok6.4
OpenGLveri yok4.6
OpenCLveri yok2.0
Vulkan-1.2.131

Oyun performansı

Oyunlarda Graphics 4-Core iGPU (Meteor / Arrow Lake) ve Radeon Pro WX 4100 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD20
+25%
16−18
−25%

Çerçeve başına maliyet, $

1080pveri yok24.94

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 50
+25%
40−45
−25%
Cyberpunk 2077 21−24
+16.7%
18−20
−16.7%
Resident Evil 4 Remake 20−22
+25%
16−18
−25%

Full HD
Medium

Battlefield 5 45−50
+28.6%
35−40
−28.6%
Counter-Strike 2 48
+20%
40−45
−20%
Cyberpunk 2077 21−24
+16.7%
18−20
−16.7%
Far Cry 5 24
+14.3%
21−24
−14.3%
Fortnite 60−65
+20%
50−55
−20%
Forza Horizon 4 40−45
+25.7%
35−40
−25.7%
Forza Horizon 5 30−35
+14.8%
27−30
−14.8%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 35−40
+20%
30−33
−20%
Valorant 95−100
+18.8%
80−85
−18.8%

Full HD
High

Battlefield 5 45−50
+28.6%
35−40
−28.6%
Counter-Strike 2 22
+22.2%
18−20
−22.2%
Counter-Strike: Global Offensive 150−160
+16.2%
130−140
−16.2%
Cyberpunk 2077 21−24
+16.7%
18−20
−16.7%
Far Cry 5 22
+22.2%
18−20
−22.2%
Fortnite 60−65
+20%
50−55
−20%
Forza Horizon 4 40−45
+25.7%
35−40
−25.7%
Forza Horizon 5 30−35
+14.8%
27−30
−14.8%
Grand Theft Auto V 16
+14.3%
14−16
−14.3%
Metro Exodus 20−22
+25%
16−18
−25%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 35−40
+20%
30−33
−20%
The Witcher 3: Wild Hunt 31
+14.8%
27−30
−14.8%
Valorant 95−100
+18.8%
80−85
−18.8%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 45−50
+28.6%
35−40
−28.6%
Cyberpunk 2077 21−24
+16.7%
18−20
−16.7%
Far Cry 5 21
+16.7%
18−20
−16.7%
Forza Horizon 4 40−45
+25.7%
35−40
−25.7%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 35−40
+20%
30−33
−20%
The Witcher 3: Wild Hunt 16
+14.3%
14−16
−14.3%

Full HD
Epic

Fortnite 60−65
+20%
50−55
−20%

1440p
High

Counter-Strike 2 18−20
+18.8%
16−18
−18.8%
Counter-Strike: Global Offensive 75−80
+18.5%
65−70
−18.5%
Grand Theft Auto V 14−16
+16.7%
12−14
−16.7%
Metro Exodus 10−12
+22.2%
9−10
−22.2%
Valorant 110−120
+16.8%
95−100
−16.8%

1440p
Ultra

Battlefield 5 24−27
+19%
21−24
−19%
Cyberpunk 2077 8−9
+14.3%
7−8
−14.3%
Far Cry 5 21−24
+16.7%
18−20
−16.7%
Forza Horizon 4 24−27
+14.3%
21−24
−14.3%
The Witcher 3: Wild Hunt 14−16
+16.7%
12−14
−16.7%

1440p
Epic

Fortnite 21−24
+16.7%
18−20
−16.7%

4K
High

Counter-Strike 2 5−6
+25%
4−5
−25%
Grand Theft Auto V 21−24
+16.7%
18−20
−16.7%
Metro Exodus 6−7
+20%
5−6
−20%
The Witcher 3: Wild Hunt 12−14
+20%
10−11
−20%
Valorant 50−55
+17.8%
45−50
−17.8%

4K
Ultra

Battlefield 5 12−14
+30%
10−11
−30%
Cyberpunk 2077 3−4
+50%
2−3
−50%
Far Cry 5 10−11
+25%
8−9
−25%
Forza Horizon 4 16−18
+21.4%
14−16
−21.4%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
+25%
8−9
−25%

4K
Epic

Fortnite 10−11
+25%
8−9
−25%

Popüler oyunlarda Graphics 4-Core iGPU (Meteor / Arrow Lake) ve Pro WX 4100 bu şekilde rekabet eder:

  • Graphics 4-Core iGPU (Meteor / Arrow Lake) 1080p'de 25% daha hızlıdır

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 9.96 8.81
Yenilik 6 ocak 2025 10 kasım 2016

Graphics 4-Core iGPU (Meteor / Arrow Lake) 13% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir ve 8 yaş avantajına sahiptir.

Graphics 4-Core iGPU (Meteor / Arrow Lake) performans testlerinde Radeon Pro WX 4100 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Graphics 4-Core iGPU (Meteor / Arrow Lake) dizüstü bilgisayarlar için ve Radeon Pro WX 4100 iş istasyonları için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


Bu video kartının henüz kullanıcı derecelendirmesi yok.

Graphics 4-Core iGPU (Meteor / Arrow Lake) 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.6 59 oy

Radeon Pro WX 4100 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Graphics 4-Core iGPU (Meteor / Arrow Lake) veya Radeon Pro WX 4100 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.