GeForce GTX 780 Rev. 2 vs Radeon R7 M270

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere GeForce GTX 780 Rev. 2 ile Radeon R7 M270'yi karşılaştırdık.

GTX 780 Rev. 2
2013, $649
3 GB GDDR5, 250 Watt
9.77
+425%

780 Rev. 2, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R7 M270 'den 425% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

GeForce GTX 780 Rev. 2 ve Radeon R7 M270'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum492956
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Maliyet-etkinlik değerlendirmesi1.10veri yok
Güç verimliliği3.01veri yok
MimariKepler (2012−2018)GCN 1.0 (2012−2020)
GPUGK110BOpal
TipMasaüstüDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi10 eylül 2013 (12 yıl önce)9 ocak 2014 (12 yıl önce)
Çıkış sırasındaki fiyat$649 veri yok

Maliyet-etkinlik değerlendirmesi

Endeks elde etmek için, diğer kartların maliyetini dikkate alarak video kartlarının özelliklerini ve maliyetlerini karşılaştırırız.

veri yok

Performans-fiyat dağılım grafiği

Ayrıntılı teknik özellikler

GeForce GTX 780 Rev. 2 ve Radeon R7 M270 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar GeForce GTX 780 Rev. 2'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı2304384
Çekirdek frekansı863 MHz725 MHz
Boost modunda frekans902 MHzveri yok
Transistör sayısı7,080 million950 million
Teknolojik süreç28 nm28 nm
Güç Tüketimi (TDP)250 Wattveri yok
Tekstüre hızı173.219.80
Kayan nokta performansı4.156 TFLOPS0.6336 TFLOPS
ROPs488
TMUs19224
L1 Cache192 KB96 KB
L2 Cache1536 KB256 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle GeForce GTX 780 Rev. 2 ve Radeon R7 M270 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutuveri yokmedium sized
Veri yoluveri yokPCIe 3.0
ArayüzPCIe 3.0 x16PCIe 3.0 x8
Uzunluk267 mmveri yok
Kalınlık2-slotveri yok
Ek güç konektörleri1x 6-pin + 1x 8-pinveri yok

VRAM kapasitesi ve türü

GeForce GTX 780 Rev. 2 ve Radeon R7 M270 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR5veri yok
Maksimum Bellek3 GB0 MB
Bellek veri yolu genişliği384 Bitveri yok
Hafıza frekansı1502 MHzveri yok
Bellek bant genişliği288.4 GB/s28.8 GB/s
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

GeForce GTX 780 Rev. 2 ve Radeon R7 M270 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleri2x DVI, 1x HDMI, 1x DisplayPortNo outputs
HDMI+-

Desteklenen teknolojiler

GeForce GTX 780 Rev. 2 ve Radeon R7 M270 tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

FreeSync-+
HD3D-+
PowerTune-+
DualGraphics-+
ZeroCore-+
Değiştirilebilir grafik-+

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen GeForce GTX 780 Rev. 2 ve Radeon R7 M270 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (11_1)DirectX® 11
Gölgelendirici modeli5.15.1
OpenGL4.64.4
OpenCL1.2veri yok
Vulkan1.1.126-
Mantle-+
CUDA3.5-

Oyun performansı

Oyunlarda GeForce GTX 780 Rev. 2 ve Radeon R7 M270 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD70−75
+400%
14
−400%

Çerçeve başına maliyet, $

1080p9.27veri yok

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 2−3
+0%
2−3
+0%
Cyberpunk 2077 4−5
+0%
4−5
+0%
Resident Evil 4 Remake 1−2
+0%
1−2
+0%

Full HD
Medium

Battlefield 5 4−5
+0%
4−5
+0%
Counter-Strike 2 2−3
+0%
2−3
+0%
Cyberpunk 2077 4−5
+0%
4−5
+0%
Far Cry 5 5−6
+0%
5−6
+0%
Fortnite 8−9
+0%
8−9
+0%
Forza Horizon 4 10−11
+0%
10−11
+0%
Forza Horizon 5 4−5
+0%
4−5
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−12
+0%
10−12
+0%
Valorant 35−40
+0%
35−40
+0%

Full HD
High

Battlefield 5 4−5
+0%
4−5
+0%
Counter-Strike 2 2−3
+0%
2−3
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 35−40
+0%
35−40
+0%
Cyberpunk 2077 4−5
+0%
4−5
+0%
Dota 2 21−24
+0%
21−24
+0%
Far Cry 5 5−6
+0%
5−6
+0%
Fortnite 8−9
+0%
8−9
+0%
Forza Horizon 4 10−11
+0%
10−11
+0%
Forza Horizon 5 4−5
+0%
4−5
+0%
Grand Theft Auto V 10
+0%
10
+0%
Metro Exodus 3−4
+0%
3−4
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−12
+0%
10−12
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 8−9
+0%
8−9
+0%
Valorant 35−40
+0%
35−40
+0%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 4−5
+0%
4−5
+0%
Cyberpunk 2077 4−5
+0%
4−5
+0%
Dota 2 21−24
+0%
21−24
+0%
Far Cry 5 5−6
+0%
5−6
+0%
Forza Horizon 4 10−11
+0%
10−11
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−12
+0%
10−12
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 8−9
+0%
8−9
+0%
Valorant 35−40
+0%
35−40
+0%

Full HD
Epic

Fortnite 8−9
+0%
8−9
+0%

1440p
High

Counter-Strike 2 5−6
+0%
5−6
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 12−14
+0%
12−14
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 18−20
+0%
18−20
+0%
Valorant 12−14
+0%
12−14
+0%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 1−2
+0%
1−2
+0%
Far Cry 5 3−4
+0%
3−4
+0%
Forza Horizon 4 5−6
+0%
5−6
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 3−4
+0%
3−4
+0%

1440p
Epic

Fortnite 3−4
+0%
3−4
+0%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
+0%
14−16
+0%
Valorant 9−10
+0%
9−10
+0%

4K
Ultra

Dota 2 4−5
+0%
4−5
+0%
Far Cry 5 0−1 0−1
Forza Horizon 4 0−1 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 3−4
+0%
3−4
+0%

4K
Epic

Fortnite 3−4
+0%
3−4
+0%

Popüler oyunlarda GTX 780 Rev. 2 ve R7 M270 bu şekilde rekabet eder:

  • GTX 780 Rev. 2 1080p'de 400% daha hızlıdır

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • 49 testte (100%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 9.77 1.86
Yenilik 10 eylül 2013 9 ocak 2014

GTX 780 Rev. 2 425% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir.

Öte yandan R7 M270, 3 aylık bir yaş avantajına sahiptir.

GeForce GTX 780 Rev. 2 performans testlerinde Radeon R7 M270 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

GeForce GTX 780 Rev. 2 masaüstü bilgisayarlar için ve Radeon R7 M270 dizüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


4.2 13 oy

GeForce GTX 780 Rev. 2 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.7 22 oy

Radeon R7 M270 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize GeForce GTX 780 Rev. 2 veya Radeon R7 M270 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.