GeForce GTX 470 vs Tesla M10

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere GeForce GTX 470 ile Tesla M10'yi karşılaştırdık.

GTX 470
2010, $349
1280 MB GDDR5, 215 Watt
7.56
+6.5%

GTX 470, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre M10'den küçük bir 6% ile daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

GeForce GTX 470 ve Tesla M10'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum577591
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Maliyet-etkinlik değerlendirmesi1.23veri yok
Güç verimliliği2.712.43
MimariFermi (2010−2014)Maxwell (2014−2017)
GPUGF100GM107
TipMasaüstüİş istasyonları için
Çıkış tarihi26 mart 2010 (16 yıl önce)18 mayıs 2016 (9 yıl önce)
Çıkış sırasındaki fiyat$349 veri yok

Maliyet-etkinlik değerlendirmesi

Endeks elde etmek için, diğer kartların maliyetini dikkate alarak video kartlarının özelliklerini ve maliyetlerini karşılaştırırız.

veri yok

Performans-fiyat dağılım grafiği

Ayrıntılı teknik özellikler

GeForce GTX 470 ve Tesla M10 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar GeForce GTX 470'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı448640 ×4
Çekirdek frekansı607 MHz1033 MHz
Boost modunda frekansveri yok1306 MHz
Transistör sayısı3,100 million1,870 million
Teknolojik süreç40 nm28 nm
Güç Tüketimi (TDP)215 Watt225 Watt
Maksimum sıcaklık105 °Cveri yok
Tekstüre hızı34.0552.24 ×4
Kayan nokta performansı1.089 TFLOPS1.672 TFLOPS ×4
ROPs4016 ×4
TMUs5640 ×4
L1 Cache896 KB320 KB
L2 Cache640 KB2 MB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle GeForce GTX 470 ve Tesla M10 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Veri yolu16x PCI-E 2.0veri yok
ArayüzPCIe 2.0 x16PCIe 3.0 x16
Uzunluk241 mm267 mm
Yükseklik11.1 smveri yok
Kalınlık2-slot2-slot
Ek güç konektörleri2x 6-pin1x 8-pin
SLI desteği+-

VRAM kapasitesi ve türü

GeForce GTX 470 ve Tesla M10 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR5GDDR5
Maksimum Bellek1280 MB8 GB ×4
Bellek veri yolu genişliği320 Bit128 Bit ×4
Hafıza frekansı1674 MHz (3348 data rate)1300 MHz
Bellek bant genişliği133.9 GB/s83.2 GB/s ×4
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

GeForce GTX 470 ve Tesla M10 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriTwo Dual Link DVIMini HDMINo outputs
Çoklu monitör desteği+veri yok
HDMI+-
VGA ile maksimum çözünürlük2048x1536veri yok
HDMI için audio girişiveri yok

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen GeForce GTX 470 ve Tesla M10 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (11_0)12 (11_0)
Gölgelendirici modeli5.15.1
OpenGL4.24.6
OpenCL1.11.2
VulkanN/A1.1.126
CUDA+5.0

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik GeForce GTX 470 ve Tesla M10 testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

GTX 470 7.56
+6.5%
Tesla M10 7.10

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

GTX 470 3165
+6.6%
Örnekler: 2054
Tesla M10 2968
Örnekler: 21

Oyun performansı

Oyunlarda GeForce GTX 470 ve Tesla M10 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

900p52
+15.6%
45−50
−15.6%
Full HD65
+8.3%
60−65
−8.3%
1200p53
+17.8%
45−50
−17.8%

Çerçeve başına maliyet, $

1080p5.37veri yok

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 35−40
+11.4%
35−40
−11.4%
Cyberpunk 2077 16−18
+14.3%
14−16
−14.3%
Resident Evil 4 Remake 14−16
+16.7%
12−14
−16.7%

Full HD
Medium

Battlefield 5 30−35
+13.3%
30−33
−13.3%
Counter-Strike 2 35−40
+11.4%
35−40
−11.4%
Cyberpunk 2077 16−18
+14.3%
14−16
−14.3%
Far Cry 5 24−27
+14.3%
21−24
−14.3%
Fortnite 45−50
+17.5%
40−45
−17.5%
Forza Horizon 4 30−35
+13.3%
30−33
−13.3%
Forza Horizon 5 21−24
+9.5%
21−24
−9.5%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 27−30
+16.7%
24−27
−16.7%
Valorant 80−85
+6.7%
75−80
−6.7%

Full HD
High

Battlefield 5 30−35
+13.3%
30−33
−13.3%
Counter-Strike 2 35−40
+11.4%
35−40
−11.4%
Counter-Strike: Global Offensive 120−130
+10%
110−120
−10%
Cyberpunk 2077 16−18
+14.3%
14−16
−14.3%
Dota 2 55−60
+7.3%
55−60
−7.3%
Far Cry 5 24−27
+14.3%
21−24
−14.3%
Fortnite 45−50
+17.5%
40−45
−17.5%
Forza Horizon 4 30−35
+13.3%
30−33
−13.3%
Forza Horizon 5 21−24
+9.5%
21−24
−9.5%
Grand Theft Auto V 27−30
+16.7%
24−27
−16.7%
Metro Exodus 14−16
+7.1%
14−16
−7.1%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 27−30
+16.7%
24−27
−16.7%
The Witcher 3: Wild Hunt 20−22
+11.1%
18−20
−11.1%
Valorant 80−85
+6.7%
75−80
−6.7%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 30−35
+13.3%
30−33
−13.3%
Cyberpunk 2077 16−18
+14.3%
14−16
−14.3%
Dota 2 64
+6.7%
60−65
−6.7%
Far Cry 5 24−27
+14.3%
21−24
−14.3%
Forza Horizon 4 30−35
+13.3%
30−33
−13.3%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 27−30
+16.7%
24−27
−16.7%
The Witcher 3: Wild Hunt 20−22
+11.1%
18−20
−11.1%
Valorant 80−85
+6.7%
75−80
−6.7%

Full HD
Epic

Fortnite 45−50
+17.5%
40−45
−17.5%

1440p
High

Counter-Strike 2 14−16
+16.7%
12−14
−16.7%
Counter-Strike: Global Offensive 55−60
+7.3%
55−60
−7.3%
Grand Theft Auto V 9−10
+12.5%
8−9
−12.5%
Metro Exodus 8−9
+14.3%
7−8
−14.3%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 40−45
+20%
35−40
−20%
Valorant 85−90
+7.5%
80−85
−7.5%

1440p
Ultra

Battlefield 5 16−18
+14.3%
14−16
−14.3%
Cyberpunk 2077 6−7
+20%
5−6
−20%
Far Cry 5 16−18
+14.3%
14−16
−14.3%
Forza Horizon 4 18−20
+12.5%
16−18
−12.5%
The Witcher 3: Wild Hunt 10−12
+10%
10−11
−10%

1440p
Epic

Fortnite 16−18
+14.3%
14−16
−14.3%

4K
High

Counter-Strike 2 1−2 0−1
Grand Theft Auto V 18−20
+12.5%
16−18
−12.5%
Metro Exodus 3−4
+50%
2−3
−50%
The Witcher 3: Wild Hunt 7−8
+16.7%
6−7
−16.7%
Valorant 35−40
+11.4%
35−40
−11.4%

4K
Ultra

Battlefield 5 8−9
+14.3%
7−8
−14.3%
Counter-Strike 2 1−2 0−1
Cyberpunk 2077 2−3
+100%
1−2
−100%
Dota 2 27−30
+16.7%
24−27
−16.7%
Far Cry 5 7−8
+16.7%
6−7
−16.7%
Forza Horizon 4 12−14
+20%
10−11
−20%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 7−8
+16.7%
6−7
−16.7%

4K
Epic

Fortnite 7−8
+16.7%
6−7
−16.7%

Popüler oyunlarda GTX 470 ve Tesla M10 bu şekilde rekabet eder:

  • GTX 470 900p'de 16% daha hızlıdır
  • GTX 470 1080p'de 8% daha hızlıdır
  • GTX 470 1200p'de 18% daha hızlıdır

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 7.56 7.10
Yenilik 26 mart 2010 18 mayıs 2016
Maksimum Bellek 1280 MB 8 GB
Teknolojik süreç 40 nm 28 nm
Güç Tüketimi (TDP) 215 Watt 225 Watt

GTX 470 6% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir ve 5% daha düşük güç tüketimine sahiptir.

Öte yandan Tesla M10, 6 yaş avantajına sahiptir, 540% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir ve 43% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Minimum performans farklılıkları göz önüne alındığında, GeForce GTX 470 ve Tesla M10 arasında net bir kazanan ilan edilemez.

GeForce GTX 470 masaüstü bilgisayarlar için ve Tesla M10 iş istasyonları için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.6 363 oy

GeForce GTX 470 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.3 16 oy

Tesla M10 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize GeForce GTX 470 veya Tesla M10 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.