GeForce 9800M GTX SLI vs ATI Radeon 9600 XT

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere GeForce 9800M GTX SLI ile Radeon 9600 XT'yi karşılaştırdık.

9800M GTX SLI
2008
1 GB GDDR3, 150 Watt
2.86
+3475%

9800M SLI, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre 9600 XT 'den 3475% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

GeForce 9800M GTX SLI ve Radeon 9600 XT'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum8311529
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliği1.470.28
MimariG9x (2007−2010)Rage 9 (2003−2006)
GPUNB9E-GTXRV360
TipDizüstü bilgisayarlar içinMasaüstü
Çıkış tarihi15 temmuz 2008 (17 yıl önce)1 ekim 2003 (22 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

GeForce 9800M GTX SLI ve Radeon 9600 XT genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar GeForce 9800M GTX SLI'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı224veri yok
Çekirdek frekansı500 MHz500 MHz
Transistör sayısı3016 Million60 million
Teknolojik süreç65 nm130 nm
Güç Tüketimi (TDP)150 Watt22 Watt
Tekstüre hızıveri yok2.000
ROPsveri yok4
TMUsveri yok4

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle GeForce 9800M GTX SLI ve Radeon 9600 XT uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutulargeveri yok
Arayüzveri yokAGP 8x
Kalınlıkveri yok1-slot
Ek güç konektörleriveri yokhiçbiri
SLI desteği+-

VRAM kapasitesi ve türü

GeForce 9800M GTX SLI ve Radeon 9600 XT üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR3DDR
Maksimum Bellek1 GB128 MB
Bellek veri yolu genişliği256 Bit128 Bit
Hafıza frekansı800 MHz300 MHz
Bellek bant genişliğiveri yok9.6 GB/s
Paylaşılan hafıza-veri yok

Bağlantı ve çıkışlar

GeForce 9800M GTX SLI ve Radeon 9600 XT üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriveri yok1x DVI, 1x VGA, 1x S-Video

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen GeForce 9800M GTX SLI ve Radeon 9600 XT API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX109.0 (9_0)
OpenGLveri yok2.0
OpenCLveri yokN/A
Vulkan-N/A
CUDA+-

Oyun performansı

Oyunlarda GeForce 9800M GTX SLI ve Radeon 9600 XT sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 9−10 0−1
Cyberpunk 2077 6−7 0−1
Resident Evil 4 Remake 3−4 0−1

Full HD
Medium

Battlefield 5 10−11 0−1
Counter-Strike 2 9−10 0−1
Cyberpunk 2077 6−7 0−1
Far Cry 5 8−9 0−1
Fortnite 14−16 0−1
Forza Horizon 4 14−16 0−1
Forza Horizon 5 7−8 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14 0−1
Valorant 45−50
+4500%
1−2
−4500%

Full HD
High

Battlefield 5 10−11 0−1
Counter-Strike 2 9−10 0−1
Counter-Strike: Global Offensive 55−60
+5400%
1−2
−5400%
Cyberpunk 2077 6−7 0−1
Dota 2 27−30 0−1
Far Cry 5 8−9 0−1
Fortnite 14−16 0−1
Forza Horizon 4 14−16 0−1
Forza Horizon 5 7−8 0−1
Grand Theft Auto V 7−8 0−1
Metro Exodus 5−6 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14 0−1
The Witcher 3: Wild Hunt 10−11 0−1
Valorant 45−50
+4500%
1−2
−4500%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 10−11 0−1
Cyberpunk 2077 6−7 0−1
Dota 2 27−30 0−1
Far Cry 5 8−9 0−1
Forza Horizon 4 14−16 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14 0−1
The Witcher 3: Wild Hunt 10−11 0−1
Valorant 45−50
+4500%
1−2
−4500%

Full HD
Epic

Fortnite 14−16 0−1

1440p
High

Counter-Strike 2 6−7 0−1
Counter-Strike: Global Offensive 21−24 0−1
Metro Exodus 1−2 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 24−27 0−1
Valorant 27−30 0−1

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 2−3 0−1
Far Cry 5 5−6 0−1
Forza Horizon 4 7−8 0−1
The Witcher 3: Wild Hunt 4−5 0−1

1440p
Epic

Fortnite 5−6 0−1

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16 0−1
Valorant 14−16 0−1

4K
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Dota 2 8−9 0−1
Far Cry 5 1−2 0−1
Forza Horizon 4 2−3 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 3−4 0−1

4K
Epic

Fortnite 3−4 0−1

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 2.86 0.08
Yenilik 15 temmuz 2008 1 ekim 2003
Maksimum Bellek 1 GB 128 MB
Teknolojik süreç 65 nm 130 nm
Güç Tüketimi (TDP) 150 Watt 22 Watt

9800M GTX SLI 3475% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 4 yaş avantajına sahiptir, 700% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir ve 100% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Öte yandan ATI 9600 XT, 582% daha düşük güç tüketimine sahiptir.

GeForce 9800M GTX SLI performans testlerinde Radeon 9600 XT modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

GeForce 9800M GTX SLI dizüstü bilgisayarlar için ve Radeon 9600 XT masaüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3 14 oy

GeForce 9800M GTX SLI 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.8 53 oy

Radeon 9600 XT 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize GeForce 9800M GTX SLI veya Radeon 9600 XT hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.