GeForce 8200M G vs Radeon Steam Deck 8CU

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

GeForce 8200M G ve Radeon Steam Deck 8CU'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.

8200M G
2008
0.16

Steam Deck 8CU, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre 8200M G 'den 6288% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

GeForce 8200M G ve Radeon Steam Deck 8CU'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum1488485
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Mimariveri yokRDNA 2 (2022−2023)
GPUMCP77MV MCP79MVLRDNA 2 Sephiroth
TipDizüstü bilgisayarlar içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi3 haziran 2008 (17 yıl önce)9 kasım 2023 (2 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

GeForce 8200M G ve Radeon Steam Deck 8CU genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar GeForce 8200M G'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı8512
Çekirdek frekansı400 MHzveri yok
Boost modunda frekansveri yok1900 MHz
Teknolojik süreç80 nm6 nm
L1 Cacheveri yok512 KB
L2 Cacheveri yok1 MB

VRAM kapasitesi ve türü

GeForce 8200M G ve Radeon Steam Deck 8CU üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Paylaşılan hafıza++

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen GeForce 8200M G ve Radeon Steam Deck 8CU API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX1012_1

Oyun performansı

Oyunlarda GeForce 8200M G ve Radeon Steam Deck 8CU sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD-0−128

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Cyberpunk 2077 1−2
−2000%
21−24
+2000%

Full HD
Medium

Cyberpunk 2077 1−2
−2000%
21−24
+2000%
Forza Horizon 4 3−4
−1400%
45−50
+1400%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 7−8
−429%
35−40
+429%
Valorant 24−27
−304%
95−100
+304%

Full HD
High

Counter-Strike: Global Offensive 10−12
−1300%
150−160
+1300%
Cyberpunk 2077 1−2
−2000%
21−24
+2000%
Dota 2 8−9
−6150%
500−550
+6150%
Forza Horizon 4 3−4
−1400%
45−50
+1400%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 7−8
−429%
35−40
+429%
The Witcher 3: Wild Hunt 5−6
−440%
27−30
+440%
Valorant 24−27
−304%
95−100
+304%

Full HD
Ultra

Cyberpunk 2077 1−2
−2000%
21−24
+2000%
Dota 2 8−9
−6150%
500−550
+6150%
Forza Horizon 4 3−4
−1400%
45−50
+1400%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 7−8
−429%
35−40
+429%
The Witcher 3: Wild Hunt 5−6
−440%
27−30
+440%
Valorant 24−27
−304%
95−100
+304%

1440p
High

Counter-Strike 2 3−4
−533%
18−20
+533%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 2−3
−2650%
55−60
+2650%

1440p
Ultra

Forza Horizon 4 1−2
−2400%
24−27
+2400%
The Witcher 3: Wild Hunt 1−2
−1400%
14−16
+1400%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
−50%
21−24
+50%
Valorant 1−2
−5400%
55−60
+5400%

4K
Ultra

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 1−2
−900%
10−11
+900%

4K
Epic

Fortnite 2−3
−400%
10−11
+400%

Full HD
Low

Counter-Strike 2 55−60
+0%
55−60
+0%
Resident Evil 4 Remake 20−22
+0%
20−22
+0%

Full HD
Medium

Battlefield 5 45−50
+0%
45−50
+0%
Counter-Strike 2 55−60
+0%
55−60
+0%
Far Cry 5 30−35
+0%
30−35
+0%
Fortnite 60−65
+0%
60−65
+0%
Forza Horizon 5 30−35
+0%
30−35
+0%

Full HD
High

Battlefield 5 45−50
+0%
45−50
+0%
Counter-Strike 2 55−60
+0%
55−60
+0%
Far Cry 5 27
+0%
27
+0%
Fortnite 60−65
+0%
60−65
+0%
Forza Horizon 5 30−35
+0%
30−35
+0%
Grand Theft Auto V 10
+0%
10
+0%
Metro Exodus 21−24
+0%
21−24
+0%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 45−50
+0%
45−50
+0%
Far Cry 5 23
+0%
23
+0%

Full HD
Epic

Fortnite 60−65
+0%
60−65
+0%

1440p
High

Counter-Strike: Global Offensive 75−80
+0%
75−80
+0%
Grand Theft Auto V 14−16
+0%
14−16
+0%
Metro Exodus 12−14
+0%
12−14
+0%
Valorant 110−120
+0%
110−120
+0%

1440p
Ultra

Battlefield 5 24−27
+0%
24−27
+0%
Cyberpunk 2077 9−10
+0%
9−10
+0%
Far Cry 5 21−24
+0%
21−24
+0%

1440p
Epic

Fortnite 21−24
+0%
21−24
+0%

4K
High

Counter-Strike 2 5−6
+0%
5−6
+0%
Metro Exodus 6−7
+0%
6−7
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 12−14
+0%
12−14
+0%

4K
Ultra

Battlefield 5 12−14
+0%
12−14
+0%
Counter-Strike 2 5−6
+0%
5−6
+0%
Cyberpunk 2077 3−4
+0%
3−4
+0%
Far Cry 5 10−11
+0%
10−11
+0%
Forza Horizon 4 18−20
+0%
18−20
+0%

İşte popüler oyunlarda gözlemlenen performans farklılıkları:

  • 4K çözünürlüğü ve High Preset ile Valorant'de Steam Deck 8CU 5400% daha hızlıdır.

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • Steam Deck 8CU 24 testte'de önde (42%)
  • 33 testte (58%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 0.16 10.22
Yenilik 3 haziran 2008 9 kasım 2023
Teknolojik süreç 80 nm 6 nm

Steam Deck 8CU 6288% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 15 yaş avantajına sahiptir ve 1233% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon Steam Deck 8CU performans testlerinde GeForce 8200M G modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.5 40 oy

GeForce 8200M G 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.5 10 oy

Radeon Steam Deck 8CU 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize GeForce 8200M G veya Radeon Steam Deck 8CU hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.