GeForce 7000M vs Radeon R7 M465X
Kümülatif performans değerlendirmesi
GeForce 7000M ve Radeon R7 M465X'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.
R7 M465X, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre 7000M 'den 14133% oranında daha iyi performans gösteriyor.
Ana ayrıntılar
GeForce 7000M ve Radeon R7 M465X'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.
| Performans sıralamasında konum | 1557 | 721 |
| Popülerliğe göre konum | ilk 100'de değil | ilk 100'de değil |
| Mimari | veri yok | GCN 1.0 (2012−2020) |
| GPU | C67 | Tropo |
| Tip | Dizüstü bilgisayarlar için | Dizüstü bilgisayarlar için |
| Çıkış tarihi | 1 şubat 2006 (20 yıl önce) | 15 mayıs 2016 (10 yıl önce) |
Ayrıntılı teknik özellikler
GeForce 7000M ve Radeon R7 M465X genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar GeForce 7000M'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.
| Akış işlemcisi sayısı | 3 | 512 |
| Çekirdek frekansı | 1 MHz | 900 MHz |
| Boost modunda frekans | 350 MHz | 925 MHz |
| Transistör sayısı | veri yok | 1,500 million |
| Teknolojik süreç | 90 nm | 28 nm |
| Tekstüre hızı | veri yok | 29.60 |
| Kayan nokta performansı | veri yok | 0.9472 TFLOPS |
| ROPs | veri yok | 16 |
| TMUs | veri yok | 32 |
| L1 Cache | veri yok | 128 KB |
| L2 Cache | veri yok | 256 KB |
Form faktörü ve uyumluluk
Diğer bilgisayar bileşenleriyle GeForce 7000M ve Radeon R7 M465X uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).
| Arayüz | veri yok | PCIe 3.0 x16 |
VRAM kapasitesi ve türü
GeForce 7000M ve Radeon R7 M465X üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.
| Bellek tipi | shared Memory | GDDR5 |
| Maksimum Bellek | veri yok | 2 GB |
| Bellek veri yolu genişliği | veri yok | 128 Bit |
| Hafıza frekansı | veri yok | 1125 MHz |
| Bellek bant genişliği | veri yok | 72 GB/s |
| Paylaşılan hafıza | + | - |
Bağlantı ve çıkışlar
GeForce 7000M ve Radeon R7 M465X üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.
| Video konektörleri | veri yok | No outputs |
API ve SDK uyumluluğu
Desteklenen GeForce 7000M ve Radeon R7 M465X API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.
| DirectX | shared Memory | 12 (11_1) |
| Gölgelendirici modeli | veri yok | 5.1 |
| OpenGL | veri yok | 4.6 |
| OpenCL | veri yok | 1.2 |
| Vulkan | - | 1.2.131 |
Sentetik kıyaslama performansı
Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik GeForce 7000M ve Radeon R7 M465X testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.
Birleşik sentetik kıyaslama puanı
Bu bizim genel performans reytingimizdir.
Passmark
Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.
Oyun performansı
Oyunlarda GeForce 7000M ve Radeon R7 M465X sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.
Popüler oyunlarda FPS performansı
Full HD
Low
| Cyberpunk 2077 | 0−1 | 0−1 |
Full HD
Medium
| Cyberpunk 2077 | 0−1 | 0−1 |
| Forza Horizon 4 | 2−3
−13900%
|
280−290
+13900%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 6−7
−14067%
|
850−900
+14067%
|
| Valorant | 21−24
−14030%
|
3250−3300
+14030%
|
Full HD
High
| Counter-Strike: Global Offensive | 9−10
−13789%
|
1250−1300
+13789%
|
| Cyberpunk 2077 | 0−1 | 0−1 |
| Dota 2 | 7−8
−13471%
|
950−1000
+13471%
|
| Forza Horizon 4 | 2−3
−13900%
|
280−290
+13900%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 6−7
−14067%
|
850−900
+14067%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 4−5
−13650%
|
550−600
+13650%
|
| Valorant | 21−24
−14030%
|
3250−3300
+14030%
|
Full HD
Ultra
| Cyberpunk 2077 | 0−1 | 0−1 |
| Dota 2 | 7−8
−13471%
|
950−1000
+13471%
|
| Forza Horizon 4 | 2−3
−13900%
|
280−290
+13900%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 6−7
−14067%
|
850−900
+14067%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 4−5
−13650%
|
550−600
+13650%
|
| Valorant | 21−24
−14030%
|
3250−3300
+14030%
|
1440p
High
| Counter-Strike 2 | 2−3
−13900%
|
280−290
+13900%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 0−1 | 0−1 |
1440p
Ultra
| Forza Horizon 4 | 1−2
−13900%
|
140−150
+13900%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 1−2
−13900%
|
140−150
+13900%
|
4K
High
| Grand Theft Auto V | 14−16
−13829%
|
1950−2000
+13829%
|
| Valorant | 0−1 | 0−1 |
4K
Ultra
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 1−2
−13900%
|
140−150
+13900%
|
4K
Epic
| Fortnite | 1−2
−13900%
|
140−150
+13900%
|
Artıları ve eksileri özeti
| Performans değerlendirmesi | 0.03 | 4.27 |
| Yenilik | 1 şubat 2006 | 15 mayıs 2016 |
| Teknolojik süreç | 90 nm | 28 nm |
R7 M465X 14133% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 10 yaş avantajına sahiptir ve 221% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.
Radeon R7 M465X performans testlerinde GeForce 7000M modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.
Diğer karşılaştırmalar
Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.
