Arc Graphics 140T vs Radeon R9 M380

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Arc Graphics 140T ve Radeon R9 M380'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.

Arc Graphics 140T
2025
13.47
+104%

Graphics 140T, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R9 M380 'den 104% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Arc Graphics 140T ve Radeon R9 M380'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum414613
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
MimariXe+ (2025)GCN 2.0 (2013−2017)
GPUveri yokStrato
TipDizüstü bilgisayarlar içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi6 ocak 2025 (1 yıl önce)5 mayıs 2015 (11 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Arc Graphics 140T ve Radeon R9 M380 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Arc Graphics 140T'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı8768
Çekirdek frekansıveri yok900 MHz
Boost modunda frekansveri yok1000 MHz
Transistör sayısıveri yok2,080 million
Teknolojik süreçveri yok28 nm
Tekstüre hızıveri yok48.00
Kayan nokta performansıveri yok1.536 TFLOPS
ROPsveri yok16
TMUsveri yok48
L1 Cacheveri yok192 KB
L2 Cache8 MB256 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Arc Graphics 140T ve Radeon R9 M380 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutuveri yokmedium sized
Veri yoluveri yokPCIe 3.0
Arayüzveri yokPCIe 3.0 x16

VRAM kapasitesi ve türü

Arc Graphics 140T ve Radeon R9 M380 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiveri yokGDDR5
Maksimum Bellekveri yok4 GB
Bellek veri yolu genişliğiveri yok128 Bit
Hafıza frekansıveri yok1500 MHz
Bellek bant genişliğiveri yok96 GB/s
Paylaşılan hafıza+-
Resizable BAR+-

Bağlantı ve çıkışlar

Arc Graphics 140T ve Radeon R9 M380 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriveri yokNo outputs
Eyefinity-+

Desteklenen teknolojiler

Arc Graphics 140T ve Radeon R9 M380 tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

FreeSync-+
HD3D-+
PowerTune-+
DualGraphics-+
TrueAudio-+
ZeroCore-+
Değiştirilebilir grafik-+

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Arc Graphics 140T ve Radeon R9 M380 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectXveri yokDirectX® 12
Gölgelendirici modeliveri yok6.3
OpenGLveri yok4.4
Mantle-+

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Arc Graphics 140T ve Radeon R9 M380 testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

Arc Graphics 140T 13.47
+104%
R9 M380 6.60

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

Arc Graphics 140T 5634
+104%
Örnekler: 7
R9 M380 2758
Örnekler: 44

Oyun performansı

Oyunlarda Arc Graphics 140T ve Radeon R9 M380 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD45
+114%
21−24
−114%
1440p19
+111%
9−10
−111%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 75−80
+130%
30−35
−130%
Cyberpunk 2077 27−30
+107%
14−16
−107%
Resident Evil 4 Remake 27−30
+133%
12−14
−133%

Full HD
Medium

Battlefield 5 60−65
+107%
27−30
−107%
Counter-Strike 2 75−80
+130%
30−35
−130%
Cyberpunk 2077 27−30
+107%
14−16
−107%
Far Cry 5 48
+129%
21−24
−129%
Fortnite 75−80
+90.2%
40−45
−90.2%
Forza Horizon 4 55−60
+90%
30−33
−90%
Forza Horizon 5 40−45
+115%
20−22
−115%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 50−55
+100%
24−27
−100%
Valorant 110−120
+58.9%
70−75
−58.9%

Full HD
High

Battlefield 5 60−65
+107%
27−30
−107%
Counter-Strike 2 75−80
+130%
30−35
−130%
Counter-Strike: Global Offensive 180−190
+72.5%
100−110
−72.5%
Cyberpunk 2077 27−30
+107%
14−16
−107%
Far Cry 5 45
+114%
21−24
−114%
Fortnite 75−80
+90.2%
40−45
−90.2%
Forza Horizon 4 55−60
+90%
30−33
−90%
Forza Horizon 5 40−45
+115%
20−22
−115%
Grand Theft Auto V 29
+20.8%
24−27
−20.8%
Metro Exodus 27−30
+115%
12−14
−115%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 50−55
+100%
24−27
−100%
The Witcher 3: Wild Hunt 58
+222%
18−20
−222%
Valorant 110−120
+58.9%
70−75
−58.9%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 60−65
+107%
27−30
−107%
Cyberpunk 2077 27−30
+107%
14−16
−107%
Far Cry 5 40
+90.5%
21−24
−90.5%
Forza Horizon 4 55−60
+90%
30−33
−90%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 50−55
+100%
24−27
−100%
The Witcher 3: Wild Hunt 31
+72.2%
18−20
−72.2%

Full HD
Epic

Fortnite 75−80
+90.2%
40−45
−90.2%

1440p
High

Counter-Strike 2 24−27
+100%
12−14
−100%
Counter-Strike: Global Offensive 100−110
+100%
50−55
−100%
Grand Theft Auto V 12
+71.4%
7−8
−71.4%
Metro Exodus 16−18
+183%
6−7
−183%
Valorant 140−150
+89.3%
75−80
−89.3%

1440p
Ultra

Battlefield 5 35−40
+217%
12−14
−217%
Cyberpunk 2077 12−14
+140%
5−6
−140%
Far Cry 5 30−33
+131%
12−14
−131%
Forza Horizon 4 30−35
+106%
16−18
−106%
The Witcher 3: Wild Hunt 20−22
+122%
9−10
−122%

1440p
Epic

Fortnite 30−33
+131%
12−14
−131%

4K
High

Counter-Strike 2 10−11
+150%
4−5
−150%
Grand Theft Auto V 24−27
+52.9%
16−18
−52.9%
Metro Exodus 10−11
+400%
2−3
−400%
The Witcher 3: Wild Hunt 18−20
+260%
5−6
−260%
Valorant 75−80
+121%
30−35
−121%

4K
Ultra

Battlefield 5 18−20
+217%
6−7
−217%
Cyberpunk 2077 5−6
+150%
2−3
−150%
Far Cry 5 14−16
+150%
6−7
−150%
Forza Horizon 4 24−27
+140%
10−11
−140%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+85.7%
7−8
−85.7%

4K
Epic

Fortnite 12−14
+85.7%
7−8
−85.7%

Full HD
High

Dota 2 50−55
+0%
50−55
+0%

Full HD
Ultra

Dota 2 50−55
+0%
50−55
+0%
Valorant 70−75
+0%
70−75
+0%

1440p
High

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 40−45
+0%
40−45
+0%

4K
Ultra

Dota 2 24−27
+0%
24−27
+0%

Popüler oyunlarda Arc Graphics 140T ve R9 M380 bu şekilde rekabet eder:

  • Arc Graphics 140T 1080p'de 114% daha hızlıdır
  • Arc Graphics 140T 1440p'de 111% daha hızlıdır

İşte popüler oyunlarda gözlemlenen performans farklılıkları:

  • 4K çözünürlüğü ve High Preset ile Metro Exodus'de Arc Graphics 140T 400% daha hızlıdır.

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • Arc Graphics 140T 53 testte'de önde (91%)
  • 5 testte (9%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 13.47 6.60
Yenilik 6 ocak 2025 5 mayıs 2015

Arc Graphics 140T 104% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir ve 9 yaş avantajına sahiptir.

Arc Graphics 140T performans testlerinde Radeon R9 M380 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.9 49 oy

Arc Graphics 140T 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 17 oy

Radeon R9 M380 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Arc Graphics 140T veya Radeon R9 M380 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.