Radeon R8 M535DX vs Arc A750

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Radeon R8 M535DX ile Arc A750'yi karşılaştırdık.

R8 M535DX
2017
1.60

A750, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R8 M535DX 'den 1790% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R8 M535DX ve Arc A750'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum1016215
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Maliyet-etkinlik değerlendirmesiveri yok49.39
Güç verimliliğiveri yok10.47
MimariGCN 3.0 (2014−2019)Generation 12.7 (2022−2023)
GPUMesoDG2-512
TipDizüstü bilgisayarlar içinMasaüstü
Çıkış tarihi18 nisan 2017 (9 yıl önce)12 ekim 2022 (4 yıl önce)
Çıkış sırasındaki fiyatveri yok$289

Maliyet-etkinlik değerlendirmesi

Endeks elde etmek için, diğer kartların maliyetini dikkate alarak video kartlarının özelliklerini ve maliyetlerini karşılaştırırız.

veri yok

Performans-fiyat dağılım grafiği

Karşılaştırma amacıyla şu anda popüler olan grafik kartları gösterilmiştir.

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R8 M535DX ve Arc A750 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R8 M535DX'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı3203584
Çekirdek frekansı780 MHz2050 MHz
Boost modunda frekans891 MHz2400 MHz
Transistör sayısı1,550 million21,700 million
Teknolojik süreç28 nm6 nm
Güç Tüketimi (TDP)veri yok225 Watt
Tekstüre hızı17.82537.6
Kayan nokta performansı0.5702 TFLOPS17.2 TFLOPS
ROPs8112
TMUs20224
Tensor Coresveri yok448
Ray Tracing Coresveri yok28
L1 Cache80 KBveri yok
L2 Cache128 KB16 MB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R8 M535DX ve Arc A750 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

ArayüzIGPPCIe 4.0 x16
Kalınlıkveri yok2-slot
Ek güç konektörleriveri yok1x 6-pin + 1x 8-pin

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R8 M535DX ve Arc A750 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiSistem kullanılırGDDR6
Maksimum BellekSistem kullanılır8 GB
Bellek veri yolu genişliğiSistem kullanılır256 Bit
Hafıza frekansıSistem kullanılır2000 MHz
Bellek bant genişliğiveri yok512.0 GB/s
Paylaşılan hafıza+-
Resizable BAR-+

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R8 M535DX ve Arc A750 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputs1x HDMI 2.1, 3x DisplayPort 2.0
HDMI-+

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R8 M535DX ve Arc A750 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (12_0)12 Ultimate (12_2)
Gölgelendirici modeli6.06.6
OpenGL4.64.6
OpenCL2.03.0
Vulkan1.2.1311.3
DLSS-+

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon R8 M535DX ve Arc A750 testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

R8 M535DX 1.60
Arc A750 30.24
+1790%

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

R8 M535DX 670
Örnekler: 9
Arc A750 12651
+1788%
Örnekler: 1891

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R8 M535DX ve Arc A750 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD5−6
−95.3%
107
1440p3−460
+1900%
4K1−236
+3500%

Çerçeve başına maliyet, $

1080pveri yok2.70
1440pveri yok4.82
4Kveri yok8.03

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Atomic Heart 164 164
Counter-Strike 2 336 336
Cyberpunk 2077 75 75

Full HD
Medium

Atomic Heart 123 123
Battlefield 5 110−120 110−120
Counter-Strike 2 270 270
Cyberpunk 2077 66 66
Far Cry 5 111 111
Fortnite 140−150 140−150
Forza Horizon 4 112 112
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 120−130 120−130
Valorant 190−200 190−200

Full HD
High

Atomic Heart 89 89
Battlefield 5 110−120 110−120
Counter-Strike 2 144 144
Counter-Strike: Global Offensive 270−280 270−280
Cyberpunk 2077 58 58
Far Cry 5 102 102
Far Cry 6 107 107
Fortnite 140−150 140−150
Forza Horizon 4 106 106
Grand Theft Auto V 99 99
Metro Exodus 105 105
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 120−130 120−130
The Witcher 3: Wild Hunt 185 185
Valorant 190−200 190−200

Full HD
Ultra

Battlefield 5 110−120 110−120
Cyberpunk 2077 55 55
Far Cry 5 98 98
Forza Horizon 4 90 90
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 120−130 120−130
The Witcher 3: Wild Hunt 69 69
Valorant 190−200 190−200

Full HD
Epic

Fortnite 140−150 140−150

1440p
High

Counter-Strike 2 89 89
Counter-Strike: Global Offensive 210−220 210−220
Far Cry 6 71 71
Grand Theft Auto V 41 41
Metro Exodus 65 65
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 170−180 170−180
Valorant 220−230 220−230

1440p
Ultra

Battlefield 5 80−85 80−85
Cyberpunk 2077 42 42
Far Cry 5 76 76
Forza Horizon 4 79 79
The Witcher 3: Wild Hunt 57 57

1440p
Epic

Fortnite 75−80 75−80

4K
High

Atomic Heart 24−27 24−27
Counter-Strike 2 20 20
Far Cry 6 42 42
Grand Theft Auto V 45 45
Metro Exodus 43 43
The Witcher 3: Wild Hunt 69 69
Valorant 180−190 180−190

4K
Ultra

Battlefield 5 45−50 45−50
Counter-Strike 2 30−35 30−35
Cyberpunk 2077 23 23
Far Cry 5 45 45
Forza Horizon 4 61 61
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 35−40 35−40

4K
Epic

Fortnite 35−40 35−40

Popüler oyunlarda R8 M535DX ve Arc A750 bu şekilde rekabet eder:

  • Arc A750 1080p'de 2040% daha hızlıdır
  • Arc A750 1440p'de 1900% daha hızlıdır
  • Arc A750 4K'de 3500% daha hızlıdır

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • 61 testte (100%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 1.60 30.24
Yenilik 18 nisan 2017 12 ekim 2022
Teknolojik süreç 28 nm 6 nm

Arc A750 1790% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 5 yaş avantajına sahiptir ve 79% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Arc A750 performans testlerinde Radeon R8 M535DX modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Radeon R8 M535DX dizüstü bilgisayarlar için ve Arc A750 masaüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.1 35 oy

Radeon R8 M535DX 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.1 1080 oy

Arc A750 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R8 M535DX veya Arc A750 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.