Radeon R7 (Bristol Ridge) vs RTX PRO 4500 Blackwell Server

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Radeon R7 (Bristol Ridge) ile RTX PRO 4500 Blackwell Server'yi karşılaştırdık.

R7 (Bristol Ridge)
2016
12 Watt
1.80
RTX PRO 4500 Blackwell Server
2026
32 GB GDDR7, 165 Watt
42.02
+2234%

RTX PRO 4500 Blackwell Server, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R7 (Bristol Ridge) 'den 2234% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R7 (Bristol Ridge) ve RTX PRO 4500 Blackwell Server'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum986107
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliği3.1119.82
MimariGCN 1.2 (2016)Blackwell 2.0 (2025−2026)
GPUBristol RidgeGB203
TipDizüstü bilgisayarlar içinİş istasyonları için
Çıkış tarihi1 haziran 2016 (10 yıl önce)17 mart 2026 (bir yıldan daha az bir süre önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R7 (Bristol Ridge) ve RTX PRO 4500 Blackwell Server genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R7 (Bristol Ridge)'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı51210496
Çekirdek frekansıveri yok1215 MHz
Boost modunda frekans900 MHz2415 MHz
Transistör sayısı2410 Million45,600 million
Teknolojik süreç28 nm5 nm
Güç Tüketimi (TDP)12-45 Watt165 Watt
Tekstüre hızıveri yok792.1
Kayan nokta performansıveri yok50.7 TFLOPS
ROPsveri yok112
TMUsveri yok328
Tensor Coresveri yok328
Ray Tracing Coresveri yok82
L1 Cacheveri yok10.3 MB
L2 Cacheveri yok64 MB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R7 (Bristol Ridge) ve RTX PRO 4500 Blackwell Server uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutumedium sizedveri yok
Arayüzveri yokPCIe 5.0 x16
Uzunlukveri yok267 mm
Kalınlıkveri yok1-slot
Ek güç konektörleriveri yok1x 16-pin

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R7 (Bristol Ridge) ve RTX PRO 4500 Blackwell Server üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiveri yokGDDR7
Maksimum Bellekveri yok32 GB
Bellek veri yolu genişliği64/128 Bit256 Bit
Hafıza frekansıveri yok1563 MHz
Bellek bant genişliğiveri yok800.3 GB/s
Paylaşılan hafıza+-
Resizable BAR-+

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R7 (Bristol Ridge) ve RTX PRO 4500 Blackwell Server üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriveri yokNo outputs

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R7 (Bristol Ridge) ve RTX PRO 4500 Blackwell Server API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (FL 12_0)12 Ultimate (12_2)
Gölgelendirici modeliveri yok6.9
OpenGLveri yok4.6
OpenCLveri yok3.0
Vulkan-1.4
CUDA-12.0
DLSS-+

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon R7 (Bristol Ridge) ve RTX PRO 4500 Blackwell Server testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

R7 (Bristol Ridge) 1.80
RTX PRO 4500 Blackwell Server 42.02
+2234%

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

R7 (Bristol Ridge) 754
RTX PRO 4500 Blackwell Server 17579
+2231%
Örnekler: 1

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R7 (Bristol Ridge) ve RTX PRO 4500 Blackwell Server sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD14300−350
+2043%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 3−4 70−75
+2233%
Cyberpunk 2077 4−5 90−95
+2150%
Resident Evil 4 Remake 1−2 21−24
+2000%

Full HD
Medium

Battlefield 5 4−5 90−95
+2150%
Counter-Strike 2 3−4 70−75
+2233%
Cyberpunk 2077 4−5 90−95
+2150%
Far Cry 5 4−5 90−95
+2150%
Fortnite 8−9 180−190
+2150%
Forza Horizon 4 10−11 230−240
+2200%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−12 250−260
+2173%
Valorant 35−40 900−950
+2208%

Full HD
High

Battlefield 5 4−5 90−95
+2150%
Counter-Strike 2 3−4 70−75
+2233%
Counter-Strike: Global Offensive 35−40 850−900
+2137%
Cyberpunk 2077 4−5 90−95
+2150%
Dota 2 16 350−400
+2088%
Far Cry 5 4−5 90−95
+2150%
Far Cry 6 2−3 45−50
+2150%
Fortnite 8−9 180−190
+2150%
Forza Horizon 4 10−11 230−240
+2200%
Grand Theft Auto V 5 110−120
+2100%
Metro Exodus 3−4 70−75
+2233%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−12 250−260
+2173%
The Witcher 3: Wild Hunt 8−9 180−190
+2150%
Valorant 35−40 900−950
+2208%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 4−5 90−95
+2150%
Cyberpunk 2077 4−5 90−95
+2150%
Dota 2 14 300−310
+2043%
Far Cry 5 4−5 90−95
+2150%
Forza Horizon 4 10−11 230−240
+2200%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−12 250−260
+2173%
The Witcher 3: Wild Hunt 8−9 180−190
+2150%
Valorant 35−40 900−950
+2208%

Full HD
Epic

Fortnite 8−9 180−190
+2150%

1440p
High

Counter-Strike 2 4−5 90−95
+2150%
Counter-Strike: Global Offensive 12−14 300−310
+2208%
Far Cry 6 2−3 45−50
+2150%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 18−20 400−450
+2122%
Valorant 14−16 350−400
+2233%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 1−2 21−24
+2000%
Far Cry 5 2−3 45−50
+2150%
Forza Horizon 4 4−5 90−95
+2150%
The Witcher 3: Wild Hunt 3−4 70−75
+2233%

1440p
Epic

Fortnite 3−4 70−75
+2233%

4K
High

Far Cry 6 5−6 110−120
+2100%
Grand Theft Auto V 14−16 350−400
+2233%
Valorant 10−11 230−240
+2200%

4K
Ultra

Dota 2 3−4 70−75
+2233%
Far Cry 5 0−1 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 2−3 45−50
+2150%

4K
Epic

Fortnite 3−4 70−75
+2233%

Popüler oyunlarda R7 (Bristol Ridge) ve RTX PRO 4500 Blackwell Server bu şekilde rekabet eder:

  • RTX PRO 4500 Blackwell Server 1080p'de 2043% daha hızlıdır

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 1.80 42.02
Yenilik 1 haziran 2016 17 mart 2026
Teknolojik süreç 28 nm 5 nm
Güç Tüketimi (TDP) 12 Watt 165 Watt

R7 (Bristol Ridge) 93% daha düşük güç tüketimine sahiptir.

Öte yandan RTX PRO 4500 Blackwell Server, 2234% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 9 yaş avantajına sahiptir ve 82% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

RTX PRO 4500 Blackwell Server performans testlerinde Radeon R7 (Bristol Ridge) modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Radeon R7 (Bristol Ridge) dizüstü bilgisayarlar için ve RTX PRO 4500 Blackwell Server iş istasyonları için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.5 49 oy

Radeon R7 (Bristol Ridge) 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1.8 615 oy

RTX PRO 4500 Blackwell Server 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R7 (Bristol Ridge) veya RTX PRO 4500 Blackwell Server hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.