PRO A12-9800B vs i5-7Y54
Kümülatif performans değerlendirmesi
Ana ayrıntılar
| Performans sıralamasında konum | 2365 | 2401 |
| Popülerliğe göre konum | ilk 100'de değil | ilk 100'de değil |
| Maliyet-etkinlik değerlendirmesi | veri yok | 0.12 |
| Tip | Dizüstü bilgisayarlar için | Dizüstü bilgisayarlar için |
| Seri | AMD Bristol Ridge | Intel Core i5 |
| Güç verimliliği | 4.36 | 13.88 |
| Geliştirici | AMD | Intel |
| Mimari kod adı | Bristol Ridge (2016−2019) | Kaby Lake (2016−2019) |
| Çıkış tarihi | 1 haziran 2016 (9 yıl önce) | 30 austos 2016 (9 yıl önce) |
Maliyet-etkinlik değerlendirmesi
Performans-fiyat dağılım grafiği
Ayrıntılı teknik özellikler
| Çekirdek sayısı | 4 | 2 |
| iş parçacığı sayısı | 4 | 4 |
| Temel frekans | 2.7 GHz | 1.2 GHz |
| Maksimum frekans | 3.6 GHz | 3.2 GHz |
| Otobüs tipi | veri yok | OPI |
| Lastik hızı | veri yok | 4 GT/s |
| Çarpan | veri yok | 12 |
| 1. seviye cache | veri yok | 128 KB |
| 2. seviye cache | 2048 KB | 512 KB |
| 3. seviye cache | veri yok | 4 MB |
| Teknolojik süreç | 28 nm | 14 nm |
| Kristal boyutu | 250 mm2 | veri yok |
| Maksimum çekirdek sıcaklığı | 90 °C | 100 °C |
| Transistör sayısı | 3100 Million | veri yok |
| 64 bit desteği | + | + |
| Windows 11 ile uyumlu | - | - |
Uyumluluk
| Yapılandırmadaki maks. işlemci sayısı | veri yok | 1 (Uniprocessor) |
| Soket | FP4 | FCBGA1515 |
| Güç Tüketimi (TDP) | 15 Watt | 4.5 Watt |
Teknolojiler ve ek talimatlar
| Gelişmiş talimatlar | veri yok | Intel® SSE4.1, Intel® SSE4.2, Intel® AVX2 |
| AES-NI | + | + |
| FMA | FMA4 | - |
| AVX | AVX | + |
| FRTC | + | - |
| FreeSync | + | - |
| PowerTune | + | - |
| DualGraphics | + | - |
| TrueAudio | + | - |
| PowerNow | + | - |
| PowerGating | + | - |
| Out-of-band | + | - |
| VirusProtect | + | - |
| RAID | + | - |
| Enhanced SpeedStep (EIST) | veri yok | + |
| Speed Shift | veri yok | + |
| My WiFi | veri yok | + |
| Turbo Boost Technology | veri yok | 2.0 |
| Hyper-Threading Technology | veri yok | + |
| Idle States | veri yok | + |
| Thermal Monitoring | - | + |
| Flex Memory Access | veri yok | + |
| Smart Response | veri yok | + |
Güvenlik teknolojileri
| TXT | veri yok | + |
| EDB | veri yok | + |
| MPX | - | + |
| Identity Protection | - | + |
| SGX | veri yok | Yes with Intel® ME |
| OS Guard | veri yok | + |
Sanallaştırma teknolojileri
PRO A12-9800B ve Core i5-7Y54 ile desteklenen sanal makineleri hızlandıran teknolojiler listelenir.
| AMD-V | + | + |
| VT-d | veri yok | + |
| VT-x | veri yok | + |
| EPT | veri yok | + |
| IOMMU 2.0 | + | - |
Bellek özellikleri
| RAM türleri | DDR3, DDR4 | DDR3 |
| Maksimum bellek | veri yok | 16 GB |
| Bellek kanal sayısı | 2 | 2 |
| Bellek bant genişliği | veri yok | 29.861 GB/s |
Grafik özellikleri
PRO A12-9800B ve Core i5-7Y54 içine yerleştirilmiş video kartlarının genel parametreleri.
| Video çekirdeği | AMD Radeon R7 Graphics | Intel HD Graphics 615 |
| iGPU çekirdek sayısı | 8 | veri yok |
| Video belleği boyutu | veri yok | 16 GB |
| Quick Sync Video | - | + |
| Clear Video | veri yok | + |
| Clear Video HD | veri yok | + |
| Enduro | + | - |
| Değiştirilebilir grafik | + | - |
| UVD | + | - |
| VCE | + | - |
| Video çekirdeğinin maksimum frekansı | veri yok | 950 MHz |
Grafik arayüzleri
| Maksimum monitör sayısı | veri yok | 3 |
| eDP | veri yok | + |
| DisplayPort | + | + |
| HDMI | + | + |
| DVI | veri yok | + |
Grafik görüntü kalitesi
| 4K çözünürlük desteği | veri yok | + |
| HDMI 1.4 ile maksimum çözünürlük | veri yok | 4096x2304@24Hz |
| Максимальное разрешение через eDP | veri yok | 3840x2160@60Hz |
| DisplayPort aracılığıyla maksimum çözünürlük | veri yok | 3840x2160@60Hz |