A12-9700P vs i5-1245U
Kümülatif performans değerlendirmesi
Ana ayrıntılar
| Performans sıralamasında konum | 2459 | 1185 |
| Popülerliğe göre konum | ilk 100'de değil | ilk 100'de değil |
| Tip | Dizüstü bilgisayarlar için | Dizüstü bilgisayarlar için |
| Seri | AMD Bristol Ridge | Intel Alder Lake-M |
| Güç verimliliği | 3.91 | 20.76 |
| Geliştirici | AMD | Intel |
| Üretici firma | veri yok | Intel |
| Mimari kod adı | Bristol Ridge (2016−2019) | Alder Lake-U (2022) |
| Çıkış tarihi | 1 haziran 2016 (9 yıl önce) | 23 şubat 2022 (4 yıl önce) |
Ayrıntılı teknik özellikler
| Çekirdek sayısı | 4 | 10 |
| Performans çekirdekleri | veri yok | 2 |
| Verimli puanlar | veri yok | 8 |
| iş parçacığı sayısı | 4 | 12 |
| Temel frekans | 2.5 GHz | 1.6 GHz |
| Maksimum frekans | 3.4 GHz | 4.4 GHz |
| 1. seviye cache | veri yok | 80K (çekirdek başına) |
| 2. seviye cache | 2048 KB | 1.25 MB (çekirdek başına) |
| 3. seviye cache | veri yok | 12 MB (toplam) |
| Teknolojik süreç | 28 nm | Intel 7 nm |
| Kristal boyutu | 250 mm2 | veri yok |
| Maksimum çekirdek sıcaklığı | 90 °C | 100 °C |
| Transistör sayısı | 3100 Million | veri yok |
| 64 bit desteği | + | + |
| Windows 11 ile uyumlu | - | + |
Uyumluluk
| Yapılandırmadaki maks. işlemci sayısı | veri yok | 1 |
| Soket | FP4 | FCBGA1744 |
| Güç Tüketimi (TDP) | 15 Watt | 15 Watt |
Teknolojiler ve ek talimatlar
| Gelişmiş talimatlar | veri yok | Intel® SSE4.1, Intel® SSE4.2, Intel® AVX2 |
| AES-NI | + | + |
| FMA | FMA4 | + |
| AVX | - | + |
| FRTC | + | - |
| FreeSync | + | - |
| DualGraphics | + | - |
| Enhanced SpeedStep (EIST) | veri yok | + |
| Speed Shift | veri yok | + |
| Hyper-Threading Technology | veri yok | + |
| TSX | - | + |
| Thermal Monitoring | - | + |
| Flex Memory Access | veri yok | + |
| SIPP | - | + |
| Deep Learning Boost | - | + |
Güvenlik teknolojileri
| TXT | veri yok | + |
| EDB | veri yok | + |
| OS Guard | veri yok | + |
Sanallaştırma teknolojileri
A12-9700P ve Core i5-1245U ile desteklenen sanal makineleri hızlandıran teknolojiler listelenir.
| AMD-V | + | - |
| VT-d | veri yok | + |
| VT-x | veri yok | + |
| EPT | veri yok | + |
Bellek özellikleri
| RAM türleri | DDR3, DDR4 | DDR4, DDR5 |
| Maksimum bellek | veri yok | 64 GB |
| Bellek kanal sayısı | 2 | 2 |
Grafik özellikleri
A12-9700P ve Core i5-1245U içine yerleştirilmiş video kartlarının genel parametreleri.
| Video çekirdeği | AMD Radeon R7 Graphics | Intel® Iris® Xe Graphics eligible |
| iGPU çekirdek sayısı | 6 | veri yok |
| Quick Sync Video | - | + |
| Enduro | + | - |
| Değiştirilebilir grafik | + | - |
| UVD | + | - |
| VCE | + | - |
| Video çekirdeğinin maksimum frekansı | veri yok | 1.2 GHz |
| Yürütme bloklarının sayısı | veri yok | 80 |
Grafik arayüzleri
| Maksimum monitör sayısı | veri yok | 4 |
| DisplayPort | + | - |
| HDMI | + | - |
Grafik görüntü kalitesi
| HDMI 1.4 ile maksimum çözünürlük | veri yok | 4096 x 2304 @ 60Hz |
| Максимальное разрешение через eDP | veri yok | 4096 x 2304 @ 120Hz |
| DisplayPort aracılığıyla maksimum çözünürlük | veri yok | 7680 x 4320 @ 60Hz |