A10-5800K vs Ultra 7 355
VS
Kümülatif performans değerlendirmesi
A10-5800K
4 çekirdek / 4 parçacık, 100 Watt
1.70
Core Ultra 7 355
8 çekirdek / 8 parçacık, 25 Watt
11.43
+572%
Ana ayrıntılar
Performans sıralamasında konum2306814
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Maliyet-etkinlik değerlendirmesi0.35veri yok
TipMasaüstüDizüstü bilgisayarlar için
SeriAMD A-Series (Desktop)veri yok
Güç verimliliği0.7219.29
GeliştiriciAMDIntel
Mimari kod adıTrinity (2012−2013)Panther Lake (2026)
Çıkış tarihi2 ekim 2012 (13 yıl önce)veri yok
Maliyet-etkinlik değerlendirmesi
veri yok
Performans-fiyat dağılım grafiği
Ayrıntılı teknik özellikler
Çekirdek sayısı48
Performans çekirdekleriveri yok4
Düşük Güç Verimli çekirdeklerveri yok4
iş parçacığı sayısı48
Temel frekans3.8 GHz1.7 GHz
Maksimum frekans4.2 GHz4.7 GHz
1. seviye cache128 KB (çekirdek başına)veri yok
2. seviye cache1 MB (çekirdek başına)veri yok
3. seviye cache0 KB12 MB Intel® Smart Cache
Teknolojik süreç32 nmveri yok
Kristal boyutu246 mm2veri yok
Maksimum (TCase) gövde sıcaklığı74 °Cveri yok
Transistör sayısı1,178 millionveri yok
64 bit desteği++
Windows 11 ile uyumlu-veri yok
Serbest çarpan+-
Uyumluluk
Yapılandırmadaki maks. işlemci sayısı1veri yok
SoketFM2FCBGA2540
Güç Tüketimi (TDP)100 Watt25 Watt
Teknolojiler ve ek talimatlar
Gelişmiş talimatlarveri yokIntel® SSE4.1, Intel® SSE4.2, Intel® AVX2
AES-NI-+
Enhanced SpeedStep (EIST)veri yok+
Speed Shiftveri yok+
Turbo Boost Technologyveri yok2.0
Thermal Monitoring-+
Turbo Boost Max 3.0veri yok+
Deep Learning Boost-+
Supported AI Software Frameworks-OpenVINO™, WindowsML, DirectML, ONNX RT, WebNN
Güvenlik teknolojileri
TXTveri yok+
EDBveri yok+
OS Guardveri yok+
Sanallaştırma teknolojileri
A10-5800K ve Core Ultra 7 355 ile desteklenen sanal makineleri hızlandıran teknolojiler listelenir.
AMD-V+-
VT-dveri yok+
VT-xveri yok+
EPTveri yok+
Bellek özellikleri
RAM türleriDDR3LPDDR5X-7467, DDR5-6400
Maksimum bellekveri yok128 GB
Bellek kanal sayısıveri yok2
Grafik özellikleri
A10-5800K ve Core Ultra 7 355 içine yerleştirilmiş video kartlarının genel parametreleri.
Video çekirdeğiAMD Radeon HD 7660D (800 MHz)Intel® Graphics
Quick Sync Video-+
Video çekirdeğinin maksimum frekansıveri yok2.5 GHz
Grafik arayüzleri
Maksimum monitör sayısıveri yok4
Grafik görüntü kalitesi
Максимальное разрешение через eDPveri yok3840 x 2400 @ 120Hz
DisplayPort aracılığıyla maksimum çözünürlükveri yok7680 x 4320 @ 60Hz
Grafik API desteği
DirectXveri yokDirectX 12 Ultimate
OpenGLveri yok4.6
Periferik
A10-5800K ve Core Ultra 7 355 ile desteklenen periferik cihazlar ve bunların nasıl bağlanacağı.
PCI Express revizyonuveri yok5.0 and 4.0
PCI-Express şerit sayısıveri yok12
Sentetik kıyaslama performansı
Birleşik sentetik kıyaslama puanı
Bu bizim toplam performans reytingimizdir.
A10-5800K 1.70
Ultra 7 355 11.43
+572%
Passmark
A10-5800K 2965
Örnekler: 1895
Ultra 7 355 20941
+606%