A10-5800K vs 7 350
Ana ayrıntılar
| Performans sıralamasında konum | 2306 | yer almıyor |
| Popülerliğe göre konum | ilk 100'de değil | ilk 100'de değil |
| Maliyet-etkinlik değerlendirmesi | 0.35 | veri yok |
| Tip | Masaüstü | Dizüstü bilgisayarlar için |
| Seri | AMD A-Series (Desktop) | veri yok |
| Güç verimliliği | 0.72 | veri yok |
| Geliştirici | AMD | Intel |
| Üretici firma | veri yok | Intel |
| Mimari kod adı | Trinity (2012−2013) | Wildcat Lake (2026) |
| Çıkış tarihi | 2 ekim 2012 (13 yıl önce) | 16 nisan 2026 (geçenlerde) |
Maliyet-etkinlik değerlendirmesi
Performans-fiyat dağılım grafiği
Ayrıntılı teknik özellikler
| Çekirdek sayısı | 4 | 6 |
| iş parçacığı sayısı | 4 | 6 |
| Temel frekans | 3.8 GHz | 1.5 GHz |
| Maksimum frekans | 4.2 GHz | 4.8 GHz |
| 1. seviye cache | 128 KB (çekirdek başına) | 192 KB (çekirdek başına) |
| 2. seviye cache | 1 MB (çekirdek başına) | 2.5 MB (çekirdek başına) |
| 3. seviye cache | 0 KB | 6 MB (toplam) |
| Teknolojik süreç | 32 nm | 3 nm |
| Kristal boyutu | 246 mm2 | veri yok |
| Maksimum (TCase) gövde sıcaklığı | 74 °C | veri yok |
| Transistör sayısı | 1,178 million | veri yok |
| 64 bit desteği | + | + |
| Windows 11 ile uyumlu | - | veri yok |
| Serbest çarpan | + | - |
Uyumluluk
| Yapılandırmadaki maks. işlemci sayısı | 1 | 1 |
| Soket | FM2 | Intel BGA 1516 |
| Güç Tüketimi (TDP) | 100 Watt | 15 Watt |
Teknolojiler ve ek talimatlar
| AES-NI | - | + |
| AVX | - | + |
| Enhanced SpeedStep (EIST) | veri yok | + |
Güvenlik teknolojileri
| TXT | veri yok | + |
Sanallaştırma teknolojileri
A10-5800K ve Core 7 350 ile desteklenen sanal makineleri hızlandıran teknolojiler listelenir.
| AMD-V | + | - |
| VT-d | veri yok | + |
| VT-x | veri yok | + |
Bellek özellikleri
| RAM türleri | DDR3 | DDR5, LPDDR5X |
Grafik özellikleri
A10-5800K ve Core 7 350 içine yerleştirilmiş video kartlarının genel parametreleri.
| Video çekirdeği | AMD Radeon HD 7660D (800 MHz) | Intel Xe3 Graphics (2 Xe) |