A10-5800K vs A6-5350M
Kümülatif performans değerlendirmesi
Ana ayrıntılar
| Performans sıralamasında konum | 2306 | 2986 |
| Popülerliğe göre konum | ilk 100'de değil | ilk 100'de değil |
| Maliyet-etkinlik değerlendirmesi | 0.35 | veri yok |
| Tip | Masaüstü | Dizüstü bilgisayarlar için |
| Seri | AMD A-Series (Desktop) | AMD A-Series |
| Güç verimliliği | 0.72 | 0.83 |
| Geliştirici | AMD | AMD |
| Mimari kod adı | Trinity (2012−2013) | Richland (2013−2014) |
| Çıkış tarihi | 2 ekim 2012 (13 yıl önce) | 1 haziran 2013 (12 yıl önce) |
Maliyet-etkinlik değerlendirmesi
Performans-fiyat dağılım grafiği
Ayrıntılı teknik özellikler
| Çekirdek sayısı | 4 | 2 |
| iş parçacığı sayısı | 4 | 2 |
| Temel frekans | 3.8 GHz | 2.9 GHz |
| Maksimum frekans | 4.2 GHz | 3.5 GHz |
| 1. seviye cache | 128 KB (çekirdek başına) | veri yok |
| 2. seviye cache | 1 MB (çekirdek başına) | 2048 KB |
| 3. seviye cache | 0 KB | 0 KB |
| Teknolojik süreç | 32 nm | 32 nm |
| Kristal boyutu | 246 mm2 | 246 mm2 |
| Maksimum (TCase) gövde sıcaklığı | 74 °C | 71 °C |
| Transistör sayısı | 1,178 million | 1,178 million |
| 64 bit desteği | + | + |
| Windows 11 ile uyumlu | - | - |
| Serbest çarpan | + | - |
Uyumluluk
| Yapılandırmadaki maks. işlemci sayısı | 1 | 1 |
| Soket | FM2 | FS1r2 |
| Güç Tüketimi (TDP) | 100 Watt | 35 Watt |
Teknolojiler ve ek talimatlar
| Gelişmiş talimatlar | veri yok | 86x SSE (1, 2, 3, 3S, 4.1, 4.2, 4A),-64, AES, AVX, FMA |
| AES-NI | - | + |
| FMA | - | + |
| AVX | - | + |
Sanallaştırma teknolojileri
A10-5800K ve A6-5350M ile desteklenen sanal makineleri hızlandıran teknolojiler listelenir.
| AMD-V | + | + |
Bellek özellikleri
| RAM türleri | DDR3 | DDR3-1600 |
| Bellek kanal sayısı | veri yok | 2 |
Grafik özellikleri
A10-5800K ve A6-5350M içine yerleştirilmiş video kartlarının genel parametreleri.
| Video çekirdeği | AMD Radeon HD 7660D (800 MHz) | AMD Radeon HD 8450G |