UHD Graphics P750 vs Arc A580

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy UHD Graphics P750 i Arc A580, obejmując specyfikacje i wszystkie istotne testy porównawcze.

UHD Graphics P750
2021
15 Watt
4.19

A580 przewyższa Graphics P750 o aż 587% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze UHD Graphics P750 i Arc A580, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności741229
Miejsce według popularnościnie w top-100nie w top-100
Wydajność energetyczna21.7912.84
ArchitekturaGeneration 12.1 (2020−2021)Generation 12.7 (2022−2023)
KryptonimRocket Lake GT1DG2-512
TypDo komputerów stacjonarnychDo komputerów stacjonarnych
Data wydania2021 (5 lat temu)10 października 2023 (3 lata temu)

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne UHD Graphics P750 i Arc A580: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności UHD Graphics P750 i Arc A580, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących2563072
Częstotliwość rdzenia350 MHz1700 MHz
Częstotliwość w trybie Boost1300 MHz2000 MHz
Ilość tranzystorówbrak danych21,700 million
Proces technologiczny14 nm+++6 nm
Pobór mocy (TDP)15 Watt175 Watt
Szybkość wypełniania teksturami83.20384.0
Wydajność zmiennoprzecinkowa0.6656 TFLOPS12.29 TFLOPS
ROPs3296
TMUs64192
Tensor Coresbrak danych384
Ray Tracing Coresbrak danych24
L2 Cachebrak danych8 MB

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności UHD Graphics P750 i Arc A580 z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

InterfejsRing BusPCIe 4.0 x16
GrubośćIGP2-slot
Dodatkowe złącza zasilaniabrak danych2x 8-pin

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na UHD Graphics P750 i Arc A580: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciUżywana systemnaGDDR6
Maksymalna ilość pamięciUżywana systemna8 GB
Szerokość magistrali pamięciUżywana systemna256 Bit
Częstotliwość pamięciUżywana systemna2000 MHz
Przepustowość pamięcibrak danych512.0 GB/s
Pamięć współdzielona+-
Resizable BAR-+

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na UHD Graphics P750 i Arc A580. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideoMotherboard Dependent1x HDMI 2.1, 3x DisplayPort 2.0
HDMI-+

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez UHD Graphics P750 i Arc A580, włączając ich poszczególne wersje.

DirectX12 (12_1)12 Ultimate (12_2)
Model cieniujący6.66.6
OpenGL4.64.6
OpenCL3.03.0
Vulkan1.31.3
DLSS-+

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu UHD Graphics P750 i Arc A580 na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

UHD Graphics P750 4.19
Arc A580 28.80
+587%

Passmark

Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.

UHD Graphics P750 1758
Arc A580 12075
+587%
Próbki: 358

Wydajność w grach

Wyniki UHD Graphics P750 i Arc A580 w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD14−16
−86.4%
103
1440p8−9
−85.7%
56
4K4−5
−87.9%
33

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Counter-Strike 2 331 331
Cyberpunk 2077 73 73
Hogwarts Legacy 109 109
Resident Evil 4 Remake 131 131

Full HD
Medium

Battlefield 5 110−120 110−120
Counter-Strike 2 263 263
Cyberpunk 2077 65 65
Far Cry 5 134 134
Fortnite 130−140 130−140
Forza Horizon 4 107 107
Hogwarts Legacy 78 78
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 110−120 110−120
Valorant 190−200 190−200

Full HD
High

Battlefield 5 110−120 110−120
Counter-Strike 2 129 129
Counter-Strike: Global Offensive 270−280 270−280
Cyberpunk 2077 57 57
Far Cry 5 122 122
Fortnite 130−140 130−140
Forza Horizon 4 102 102
Grand Theft Auto V 86 86
Hogwarts Legacy 64 64
Metro Exodus 97 97
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 110−120 110−120
The Witcher 3: Wild Hunt 174 174
Valorant 190−200 190−200

Full HD
Ultra

Battlefield 5 110−120 110−120
Cyberpunk 2077 53 53
Far Cry 5 114 114
Forza Horizon 4 87 87
Hogwarts Legacy 53 53
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 110−120 110−120
The Witcher 3: Wild Hunt 68 68
Valorant 190−200 190−200

Full HD
Epic

Fortnite 130−140 130−140

1440p
High

Counter-Strike 2 80 80
Counter-Strike: Global Offensive 200−210 200−210
Grand Theft Auto V 37 37
Metro Exodus 57 57
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 170−180 170−180
Valorant 220−230 220−230

1440p
Ultra

Battlefield 5 80−85 80−85
Cyberpunk 2077 39 39
Far Cry 5 87 87
Forza Horizon 4 75 75
Hogwarts Legacy 39 39
The Witcher 3: Wild Hunt 55 55

1440p
Epic

Fortnite 70−75 70−75

4K
High

Counter-Strike 2 19 19
Grand Theft Auto V 38 38
Hogwarts Legacy 18−20 18−20
Metro Exodus 37 37
The Witcher 3: Wild Hunt 61 61
Valorant 170−180 170−180

4K
Ultra

Battlefield 5 45−50 45−50
Counter-Strike 2 30−35 30−35
Cyberpunk 2077 21 21
Far Cry 5 47 47
Forza Horizon 4 56 56
Hogwarts Legacy 22 22
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35 30−35

4K
Epic

Fortnite 35−40 35−40

W ten sposób UHD Graphics P750 i Arc A580 konkurują w popularnych grach:

  • Arc A580 jest 636% szybszy w 1080p
  • Arc A580 jest 600% szybszy w 1440p
  • Arc A580 jest 725% szybszy w 4K

Podsumowując, w popularnych grach:

  • jest remis w 62 testach (100%)

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 4.19 28.80
Proces technologiczny 14 nm 6 nm
Pobór mocy (TDP) 15 Wat 175 Wat

UHD Graphics P750 ma 91% niższe zużycie energii.

Z drugiej strony, Arc A580 ma 587% wyższy zagregowany wynik wydajności, i ma 57% bardziej zaawansowany proces litografii.

Model Arc A580 to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on UHD Graphics P750.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


1.6 67 głosów

Oceń UHD Graphics P750 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.9 586 głosów

Oceń Arc A580 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat UHD Graphics P750 lub Arc A580, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.