Radeon RX 6600 XT vs RTX 3500 Ada Generation Mobile

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy Radeon RX 6600 XT z RTX 3500 Ada Generation Mobile, w tym specyfikacje i dane dotyczące wydajności.

RX 6600 XT
2021, $379
8 GB GDDR6, 160 Watt
39.23
RTX 3500 Ada Generation Mobile
2023
12 GB GDDR6, 100 Watt
46.81
+19.3%

RTX 3500 Ada Generation Mobile przewyższa 6600 XT o umiarkowany 19% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze Radeon RX 6600 XT i RTX 3500 Ada Generation Mobile, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności13181
Miejsce według popularności88nie w top-100
Ocena efektywności kosztowej47.15brak danych
Wydajność energetyczna19.1236.49
ArchitekturaRDNA 2.0 (2020−2025)Ada Lovelace (2022−2024)
KryptonimNavi 23AD104
TypDo komputerów stacjonarnychDo mobilnych stacji roboczych
Data wydania30 lipca 2021 (5 lat temu)21 marca 2023 (3 lata temu)
Cena w momencie wydania$379 brak danych

Ocena efektywności kosztowej

Aby uzyskać indeks, porównujemy wydajność kart graficznych i ich koszt, biorąc pod uwagę koszt innych kart graficznych.

brak danych

Wykres rozrzutu wydajności do ceny

Dla porównania przedstawiono obecnie popularne karty graficzne.

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne Radeon RX 6600 XT i RTX 3500 Ada Generation Mobile: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności Radeon RX 6600 XT i RTX 3500 Ada Generation Mobile, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących20485120
Częstotliwość rdzenia1968 MHz1110 MHz
Częstotliwość w trybie Boost2589 MHz1545 MHz
Ilość tranzystorów11,060 million35,800 million
Proces technologiczny7 nm5 nm
Pobór mocy (TDP)160 Watt100 Watt
Szybkość wypełniania teksturami331.4247.2
Wydajność zmiennoprzecinkowa10.6 TFLOPS15.82 TFLOPS
ROPs6464
TMUs128160
Tensor Coresbrak danych160
Ray Tracing Cores3240
L0 Cache512 KBbrak danych
L1 Cache512 KB5 MB
L2 Cache2 MB48 MB
L3 Cache32 MBbrak danych

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności Radeon RX 6600 XT i RTX 3500 Ada Generation Mobile z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

Rozmiar laptopabrak danychlarge
InterfejsPCIe 4.0 x8PCIe 4.0 x16
Długość190 mmbrak danych
Grubość2-slotbrak danych
Dodatkowe złącza zasilania1x 8-pinbrak

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na Radeon RX 6600 XT i RTX 3500 Ada Generation Mobile: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciGDDR6GDDR6
Maksymalna ilość pamięci8 GB12 GB
Szerokość magistrali pamięci128 Bit192 Bit
Częstotliwość pamięci2000 MHz2250 MHz
Przepustowość pamięci256.0 GB/s432.0 GB/s
Pamięć współdzielona--
Resizable BAR++

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na Radeon RX 6600 XT i RTX 3500 Ada Generation Mobile. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideo1x HDMI, 2x DisplayPortPortable Device Dependent
HDMI+-

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez Radeon RX 6600 XT i RTX 3500 Ada Generation Mobile, włączając ich poszczególne wersje.

DirectX12.0 Ultimate (12_2)12 Ultimate (12_2)
Model cieniujący6.56.8
OpenGL4.64.6
OpenCL2.13.0
Vulkan1.21.3
CUDA-8.9
DLSS-+

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu Radeon RX 6600 XT i RTX 3500 Ada Generation Mobile na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

RX 6600 XT 39.23
RTX 3500 Ada Generation Mobile 46.81
+19.3%

Passmark

Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.

RX 6600 XT 16446
Próbki: 7227
RTX 3500 Ada Generation Mobile 19624
+19.3%
Próbki: 944

3DMark 11 Performance GPU

3DMark 11 to przestarzały benchmark DirectX 11 stworzony przez firmę Futuremark. Wykorzystał on cztery testy bazujące na dwóch scenach, z których jedna to kilka łodzi podwodnych eksplorujących zatopiony wrak statku, a druga to opuszczona świątynia głęboko w dżungli. Wszystkie testy są obciążone wolumetrycznym oświetleniem i teselacją, i pomimo tego, że zostały wykonane w rozdzielczości 1280x720, są stosunkowo wymagające. Zaprzestany w styczniu 2020 roku, 3DMark 11 został zastąpiony przez Time Spy.

RX 6600 XT 39051
RTX 3500 Ada Generation Mobile 41630
+6.6%

3DMark Fire Strike Graphics

Fire Strike to benchmark DirectX 11 dla komputerów do gier. Zawiera on dwa oddzielne testy pokazujące walkę pomiędzy humanoidem a ognistym stworzeniem, które wydaje się być zrobione z lawy. Wykorzystując rozdzielczość 1920x1080, Fire Strike pokazuje wystarczająco realistyczną grafikę i jest dość wymagający dla sprzętu.

RX 6600 XT 28342
RTX 3500 Ada Generation Mobile 29248
+3.2%

Wydajność w grach

Wyniki Radeon RX 6600 XT i RTX 3500 Ada Generation Mobile w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD124140−150
+12.9%
1440p6880−85
+17.6%
4K4045−50
+12.5%

Koszt jednej klatki, $

1080p3.06brak danych
1440p5.57brak danych
4K9.48brak danych

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Counter-Strike 2 210−220 260−270
+18.7%
Cyberpunk 2077 79 90−95
+13.9%
Hogwarts Legacy 90−95 110−120
+17%
Resident Evil 4 Remake 100−110 120−130
+11.1%

Full HD
Medium

Battlefield 5 130−140 160−170
+18.5%
Counter-Strike 2 210−220 260−270
+18.7%
Cyberpunk 2077 78 90−95
+15.4%
Far Cry 5 151 180−190
+19.2%
Fortnite 170−180 200−210
+16.3%
Forza Horizon 4 150−160 180−190
+17.6%
Hogwarts Legacy 90−95 110−120
+17%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 150−160 180−190
+15.4%
Valorant 230−240 280−290
+18.6%

Full HD
High

Battlefield 5 130−140 160−170
+18.5%
Counter-Strike 2 210−220 260−270
+18.7%
Counter-Strike: Global Offensive 270−280 300−310
+7.9%
Cyberpunk 2077 76 90−95
+18.4%
Dota 2 170 200−210
+17.6%
Far Cry 5 141 160−170
+13.5%
Fortnite 170−180 200−210
+16.3%
Forza Horizon 4 150−160 180−190
+17.6%
Grand Theft Auto V 135 160−170
+18.5%
Hogwarts Legacy 90−95 110−120
+17%
Metro Exodus 95 110−120
+15.8%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 150−160 180−190
+15.4%
The Witcher 3: Wild Hunt 176 210−220
+19.3%
Valorant 230−240 280−290
+18.6%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 130−140 160−170
+18.5%
Cyberpunk 2077 69 80−85
+15.9%
Dota 2 120 140−150
+16.7%
Far Cry 5 133 150−160
+12.8%
Forza Horizon 4 150−160 180−190
+17.6%
Hogwarts Legacy 90−95 110−120
+17%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 150−160 180−190
+15.4%
The Witcher 3: Wild Hunt 99 110−120
+11.1%
Valorant 230−240 280−290
+18.6%

Full HD
Epic

Fortnite 170−180 200−210
+16.3%

1440p
High

Counter-Strike 2 100−110 120−130
+17.6%
Counter-Strike: Global Offensive 280−290 300−310
+7.1%
Grand Theft Auto V 68 80−85
+17.6%
Metro Exodus 56 65−70
+16.1%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 170−180 200−210
+14.3%
Valorant 270−280 300−310
+11.1%

1440p
Ultra

Battlefield 5 100−110 120−130
+18.8%
Cyberpunk 2077 40 45−50
+12.5%
Far Cry 5 105 120−130
+14.3%
Forza Horizon 4 110−120 130−140
+14%
Hogwarts Legacy 45−50 55−60
+17%
The Witcher 3: Wild Hunt 75−80 90−95
+16.9%

1440p
Epic

Fortnite 100−110 120−130
+13.2%

4K
High

Counter-Strike 2 45−50 55−60
+17%
Grand Theft Auto V 64 75−80
+17.2%
Hogwarts Legacy 24−27 30−33
+15.4%
Metro Exodus 34 40−45
+17.6%
The Witcher 3: Wild Hunt 54 60−65
+11.1%
Valorant 240−250 290−300
+18.4%

4K
Ultra

Battlefield 5 60−65 75−80
+17.2%
Counter-Strike 2 45−50 55−60
+17%
Cyberpunk 2077 14 16−18
+14.3%
Dota 2 86 100−105
+16.3%
Far Cry 5 51 60−65
+17.6%
Forza Horizon 4 75−80 90−95
+18.4%
Hogwarts Legacy 24−27 30−33
+15.4%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 55−60 65−70
+18.2%

4K
Epic

Fortnite 50−55 60−65
+13.2%

W ten sposób RX 6600 XT i RTX 3500 Ada Generation Mobile konkurują w popularnych grach:

  • RTX 3500 Ada Generation Mobile jest 13% szybszy w 1080p
  • RTX 3500 Ada Generation Mobile jest 18% szybszy w 1440p
  • RTX 3500 Ada Generation Mobile jest 13% szybszy w 4K

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 39.23 46.81
Nowość 30 lipca 2021 21 marca 2023
Maksymalna ilość pamięci 8 GB 12 GB
Proces technologiczny 7 nm 5 nm
Pobór mocy (TDP) 160 Wat 100 Wat

RTX 3500 Ada Generation Mobile ma 19% wyższy zagregowany wynik wydajności, ma przewagę wiekową wynoszącą 1 rok, ma 50% wyższą maksymalną ilość pamięci VRAM, ma 29% bardziej zaawansowany proces litografii, i ma 38% niższe zużycie energii.

Model RTX 3500 Ada Generation Mobile to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on Radeon RX 6600 XT.

Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że Radeon RX 6600 XT jest przeznaczona dla komputerów stacjonarnych, a RTX 3500 Ada Generation Mobile - dla mobilnych stacji roboczych.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


4.3 5657 głosów

Oceń Radeon RX 6600 XT w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.1 65 głosów

Oceń RTX 3500 Ada Generation Mobile w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat Radeon RX 6600 XT lub RTX 3500 Ada Generation Mobile, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.