Radeon R9 380X vs GeForce RTX 2060 (mobilna)

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy Radeon R9 380X z GeForce RTX 2060 (mobilna), w tym specyfikacje i dane dotyczące wydajności.

R9 380X
2015, $229
4 GB GDDR5, 190 Watt
14.64
RTX 2060 (mobilna)
2019
6 GB GDDR6, 115 Watt
26.60
+81.7%

RTX 2060 (mobilna) przewyższa R9 380X o imponujący 82% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze Radeon R9 380X i GeForce RTX 2060 (Laptop), a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności407250
Miejsce według popularnościnie w top-10094
Ocena efektywności kosztowej6.97brak danych
Wydajność energetyczna6.0118.03
ArchitekturaGCN 3.0 (2014−2019)Turing (2018−2022)
KryptonimAntiguaTU106
TypDo komputerów stacjonarnychDo laptopów
Designreferencebrak danych
Data wydania19 listopada 2015 (10 lat temu)29 stycznia 2019 (7 lat temu)
Cena w momencie wydania$229 brak danych

Ocena efektywności kosztowej

Aby uzyskać indeks, porównujemy wydajność kart graficznych i ich koszt, biorąc pod uwagę koszt innych kart graficznych.

brak danych

Wykres rozrzutu wydajności do ceny

Dla porównania przedstawiono obecnie popularne karty graficzne.

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne Radeon R9 380X i GeForce RTX 2060 (Laptop): liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności Radeon R9 380X i GeForce RTX 2060 (Laptop), chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących20481920
Ilość potoków obliczeniowych32brak danych
Częstotliwość rdzeniabrak danych960 MHz
Częstotliwość w trybie Boost970 MHz1200 MHz
Ilość tranzystorów5,000 million10,800 million
Proces technologiczny28 nm12 nm
Pobór mocy (TDP)190 Watt115 Watt
Szybkość wypełniania teksturami124.2144.0
Wydajność zmiennoprzecinkowa3.973 TFLOPS4.608 TFLOPS
ROPs3248
TMUs128120
Tensor Coresbrak danych240
Ray Tracing Coresbrak danych30
L1 Cache512 KB1.9 MB
L2 Cache512 KB3 MB

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności Radeon R9 380X i GeForce RTX 2060 (Laptop) z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

Rozmiar laptopabrak danychlarge
MagistralaPCIe 3.0brak danych
InterfejsPCIe 3.0 x16PCIe 3.0 x16
Długość221 mmbrak danych
Grubość2-slotbrak danych
Obudowapełna wysokość / pełna długość brak danych
Dodatkowe złącza zasilania​2 x 6-pinbrak danych
CrossFire bez mostka+-

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na Radeon R9 380X i GeForce RTX 2060 (Laptop): jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciGDDR5GDDR6
Pamięć o wysokiej przepustowości (HBM)-brak danych
Maksymalna ilość pamięci4 GB6 GB
Szerokość magistrali pamięci256 Bit192 Bit
Częstotliwość pamięci970 MHz1750 MHz
Przepustowość pamięci182.4 GB/s336.0 GB/s
Pamięć współdzielona--

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na Radeon R9 380X i GeForce RTX 2060 (Laptop). Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideo2x DVI, 1x HDMI, 1x DisplayPortNo outputs
Eyefinity+-
Ilość monitorów Eyefinity6brak danych
HDMI+-
Obsługa DisplayPort+-
Obsługa G-SYNC-+

Obsługiwane technologie

Wymienione są tutaj obsługiwane Radeon R9 380X i GeForce RTX 2060 (Laptop) rozwiązania technologiczne oraz interfejsy API. Takie informacje będą potrzebne, jeśli do karty graficznej wymaga się obsługi określonych technologii.

CrossFire+-
FRTC+-
FreeSync+-
HD3D+-
LiquidVR+-
PowerTune+-
TrueAudio+-
ZeroCore+-
VCE+-
Audio DDMA +brak danych
VR Readybrak danych+

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez Radeon R9 380X i GeForce RTX 2060 (Laptop), włączając ich poszczególne wersje.

DirectXDirectX® 1212 Ultimate (12_1)
Model cieniujący6.36.5
OpenGL4.54.6
OpenCL2.01.2
Vulkan+1.2.131
Mantle+-
CUDA-7.5
DLSS-+

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu Radeon R9 380X i GeForce RTX 2060 (mobilna) na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

R9 380X 14.64
RTX 2060 (mobilna) 26.60
+81.7%

3DMark Fire Strike Graphics

Fire Strike to benchmark DirectX 11 dla komputerów do gier. Zawiera on dwa oddzielne testy pokazujące walkę pomiędzy humanoidem a ognistym stworzeniem, które wydaje się być zrobione z lawy. Wykorzystując rozdzielczość 1920x1080, Fire Strike pokazuje wystarczająco realistyczną grafikę i jest dość wymagający dla sprzętu.

R9 380X 9510
RTX 2060 (mobilna) 16331
+71.7%

Wydajność w grach

Wyniki Radeon R9 380X i GeForce RTX 2060 (mobilna) w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD55−60
−47.1%
104
1440p35−4066
+88.6%
4K21−2442
+100%

Koszt jednej klatki, $

1080p4.16brak danych
1440p6.54brak danych
4K10.90brak danych

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Counter-Strike 2 150−160 150−160
Cyberpunk 2077 60−65 60−65
Hogwarts Legacy 55−60 55−60
Resident Evil 4 Remake 65−70 65−70

Full HD
Medium

Battlefield 5 104 104
Counter-Strike 2 150−160 150−160
Cyberpunk 2077 60−65 60−65
Far Cry 5 96 96
Fortnite 162 162
Forza Horizon 4 108 108
Hogwarts Legacy 55−60 55−60
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 171 171
Valorant 223 223

Full HD
High

Battlefield 5 104 104
Counter-Strike 2 150−160 150−160
Counter-Strike: Global Offensive 260−270 260−270
Cyberpunk 2077 60−65 60−65
Dota 2 118 118
Far Cry 5 91 91
Fortnite 144 144
Forza Horizon 4 107 107
Grand Theft Auto V 90 90
Hogwarts Legacy 55−60 55−60
Metro Exodus 56 56
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 147 147
The Witcher 3: Wild Hunt 111 111
Valorant 196 196

Full HD
Ultra

Battlefield 5 98 98
Cyberpunk 2077 60−65 60−65
Dota 2 112 112
Far Cry 5 84 84
Forza Horizon 4 88 88
Hogwarts Legacy 55−60 55−60
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 112 112
The Witcher 3: Wild Hunt 60 60
Valorant 123 123

Full HD
Epic

Fortnite 113 113

1440p
High

Counter-Strike 2 60−65 60−65
Counter-Strike: Global Offensive 190−200 190−200
Grand Theft Auto V 50−55 50−55
Metro Exodus 35 35
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 170−180 170−180
Valorant 212 212

1440p
Ultra

Battlefield 5 75 75
Cyberpunk 2077 27−30 27−30
Far Cry 5 63 63
Forza Horizon 4 70−75 70−75
Hogwarts Legacy 30−35 30−35
The Witcher 3: Wild Hunt 45−50 45−50

1440p
Epic

Fortnite 74 74

4K
High

Counter-Strike 2 27−30 27−30
Grand Theft Auto V 50−55 50−55
Hogwarts Legacy 16−18 16−18
Metro Exodus 24−27 24−27
The Witcher 3: Wild Hunt 39 39
Valorant 171 171

4K
Ultra

Battlefield 5 42 42
Counter-Strike 2 27−30 27−30
Cyberpunk 2077 12−14 12−14
Dota 2 87 87
Far Cry 5 33 33
Forza Horizon 4 45−50 45−50
Hogwarts Legacy 16−18 16−18
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 38 38

4K
Epic

Fortnite 34 34

W ten sposób R9 380X i RTX 2060 (mobilna) konkurują w popularnych grach:

  • RTX 2060 (mobilna) jest 89% szybszy w 1080p
  • RTX 2060 (mobilna) jest 89% szybszy w 1440p
  • RTX 2060 (mobilna) jest 100% szybszy w 4K

Podsumowując, w popularnych grach:

  • jest remis w 65 testach (100%)

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 14.64 26.60
Nowość 19 listopada 2015 29 stycznia 2019
Maksymalna ilość pamięci 4 GB 6 GB
Proces technologiczny 28 nm 12 nm
Pobór mocy (TDP) 190 Wat 115 Wat

RTX 2060 (mobilna) ma 82% wyższy zagregowany wynik wydajności, ma przewagę wiekową wynoszącą 3 lata, ma 50% wyższą maksymalną ilość pamięci VRAM, ma 57% bardziej zaawansowany proces litografii, i ma 39% niższe zużycie energii.

Model GeForce RTX 2060 (mobilna) to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on Radeon R9 380X.

Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że Radeon R9 380X jest przeznaczona dla komputerów stacjonarnych, a GeForce RTX 2060 (mobilna) - dla laptopów.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


3.8 228 głosów

Oceń Radeon R9 380X w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.2 1995 głosów

Oceń GeForce RTX 2060 (mobilna) w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat Radeon R9 380X lub GeForce RTX 2060 (mobilna), zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.