Radeon R7 370 vs TITAN V CEO Edition
Łączna ocena wydajności
Porównaliśmy Radeon R7 370 i TITAN V CEO Edition, obejmując specyfikacje i wszystkie istotne testy porównawcze.
TITAN V CEO Edition przewyższa R7 370 o aż 279% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.
Główne szczegóły
Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze Radeon R7 370 i TITAN V CEO Edition, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.
| Miejsce w rankingu wydajności | 487 | 117 |
| Miejsce według popularności | nie w top-100 | nie w top-100 |
| Ocena efektywności kosztowej | 5.85 | brak danych |
| Wydajność energetyczna | 7.59 | 12.65 |
| Architektura | GCN 1.0 (2012−2020) | Volta (2017−2020) |
| Kryptonim | Trinidad | GV100 |
| Typ | Do komputerów stacjonarnych | Do komputerów stacjonarnych |
| Design | reference | brak danych |
| Data wydania | 18 czerwca 2015 (11 lat temu) | 21 czerwca 2018 (8 lat temu) |
| Cena w momencie wydania | $149 | brak danych |
Ocena efektywności kosztowej
Aby uzyskać indeks, porównujemy wydajność kart graficznych i ich koszt, biorąc pod uwagę koszt innych kart graficznych.
Wykres rozrzutu wydajności do ceny
Dla porównania przedstawiono obecnie popularne karty graficzne.
Szczegółowe specyfikacje
Parametry ogólne Radeon R7 370 i TITAN V CEO Edition: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności Radeon R7 370 i TITAN V CEO Edition, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.
| Ilość jednostek cieniujących | 1024 | 5120 |
| Częstotliwość rdzenia | brak danych | 1200 MHz |
| Częstotliwość w trybie Boost | 975 MHz | 1455 MHz |
| Ilość tranzystorów | 2,800 million | 21,100 million |
| Proces technologiczny | 28 nm | 12 nm |
| Pobór mocy (TDP) | 110 Watt | 250 Watt |
| Szybkość wypełniania teksturami | 62.40 | 465.6 |
| Wydajność zmiennoprzecinkowa | 1.997 TFLOPS | 14.9 TFLOPS |
| ROPs | 32 | 128 |
| TMUs | 64 | 320 |
| Tensor Cores | brak danych | 640 |
| L1 Cache | 256 KB | 10 MB |
| L2 Cache | 512 KB | 6 MB |
Współczynnik kształtu i kompatybilność
Informacje na temat zgodności Radeon R7 370 i TITAN V CEO Edition z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).
| Magistrala | PCIe 3.0 | brak danych |
| Interfejs | PCIe 3.0 x16 | PCIe 3.0 x16 |
| Długość | 152 mm | 267 mm |
| Grubość | 2-slot | 2-slot |
| Dodatkowe złącza zasilania | 1 x 6-pin | 1x 6-pin + 1x 8-pin |
Pojemność i typ pamięci VRAM
Parametry pamięci zainstalowanej na Radeon R7 370 i TITAN V CEO Edition: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.
| Typ pamięci | GDDR5 | HBM2 |
| Maksymalna ilość pamięci | 4 GB | 32 GB |
| Szerokość magistrali pamięci | 256 Bit | 4096 Bit |
| Częstotliwość pamięci | 975 MHz | 848 MHz |
| Przepustowość pamięci | 179.2 GB/s | 868.4 GB/s |
| Pamięć współdzielona | - | - |
Łączność i wyjścia
Lista złącz wideo dostępnych na Radeon R7 370 i TITAN V CEO Edition. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.
| Złącza wideo | 2x DVI, 1x HDMI, 1x DisplayPort | 1x HDMI, 3x DisplayPort |
| Eyefinity | + | - |
| Ilość monitorów Eyefinity | 6 | brak danych |
| HDMI | + | + |
| Obsługa DisplayPort | + | - |
Obsługiwane technologie
Wymienione są tutaj obsługiwane Radeon R7 370 i TITAN V CEO Edition rozwiązania technologiczne oraz interfejsy API. Takie informacje będą potrzebne, jeśli do karty graficznej wymaga się obsługi określonych technologii.
| AppAcceleration | + | - |
| CrossFire | + | - |
| FreeSync | + | - |
| TrueAudio | + | - |
| VCE | + | - |
| Audio DDMA | + | brak danych |
Zgodność z API i SDK
Interfejsy API obsługiwane przez Radeon R7 370 i TITAN V CEO Edition, włączając ich poszczególne wersje.
| DirectX | DirectX® 12 | 12 (12_1) |
| Model cieniujący | 5.1 | 6.4 |
| OpenGL | 4.6 | 4.6 |
| OpenCL | 2.0 | 1.2 |
| Vulkan | + | 1.2.131 |
| Mantle | + | - |
| CUDA | - | 7.0 |
| DLSS | - | + |
Wydajność syntetycznego benchmarku
Oto wyniki testu Radeon R7 370 i TITAN V CEO Edition na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.
Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego
To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.
Passmark
Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.
Wydajność w grach
Wyniki Radeon R7 370 i TITAN V CEO Edition w grach, wartości są mierzone w FPS.
Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC
Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:
| Full HD | 46
−72.9%
| 170−180 |
| 1440p | 57
−72.9%
| 210−220 |
| 4K | 20 | 75−80
+275%
|
Koszt jednej klatki, $
| 1080p | 3.24 | brak danych |
| 1440p | 2.61 | brak danych |
| 4K | 7.45 | brak danych |
Wydajność FPS w popularnych grach
Full HD
Low
| Atomic Heart | 27−30 | 100−105
+270%
|
| Counter-Strike 2 | 55−60 | 220−230
+273%
|
| Cyberpunk 2077 | 21−24 | 80−85
+264%
|
Full HD
Medium
| Atomic Heart | 27−30 | 100−105
+270%
|
| Battlefield 5 | 45−50 | 180−190
+275%
|
| Counter-Strike 2 | 55−60 | 220−230
+273%
|
| Cyberpunk 2077 | 21−24 | 80−85
+264%
|
| Far Cry 5 | 35−40 | 130−140
+271%
|
| Fortnite | 106 | 400−450
+277%
|
| Forza Horizon 4 | 45−50 | 170−180
+262%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 38 | 140−150
+268%
|
| Valorant | 95−100 | 350−400
+257%
|
Full HD
High
| Atomic Heart | 27−30 | 100−105
+270%
|
| Battlefield 5 | 45−50 | 180−190
+275%
|
| Counter-Strike 2 | 55−60 | 220−230
+273%
|
| Counter-Strike: Global Offensive | 150−160 | 600−650
+277%
|
| Cyberpunk 2077 | 21−24 | 80−85
+264%
|
| Dota 2 | 75−80 | 280−290
+268%
|
| Far Cry 5 | 35−40 | 130−140
+271%
|
| Far Cry 6 | 27−30 | 100−105
+245%
|
| Fortnite | 41 | 150−160
+266%
|
| Forza Horizon 4 | 45−50 | 170−180
+262%
|
| Grand Theft Auto V | 44 | 160−170
+264%
|
| Metro Exodus | 21−24 | 80−85
+264%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 30 | 110−120
+267%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 35 | 130−140
+271%
|
| Valorant | 95−100 | 350−400
+257%
|
Full HD
Ultra
| Battlefield 5 | 45−50 | 180−190
+275%
|
| Cyberpunk 2077 | 21−24 | 80−85
+264%
|
| Dota 2 | 75−80 | 280−290
+268%
|
| Far Cry 5 | 35−40 | 130−140
+271%
|
| Forza Horizon 4 | 45−50 | 170−180
+262%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 35−40 | 140−150
+259%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 22 | 80−85
+264%
|
| Valorant | 20 | 75−80
+275%
|
Full HD
Epic
| Fortnite | 30 | 110−120
+267%
|
1440p
High
| Counter-Strike 2 | 20−22 | 75−80
+275%
|
| Counter-Strike: Global Offensive | 81 | 300−310
+270%
|
| Far Cry 6 | 16−18 | 60−65
+275%
|
| Grand Theft Auto V | 14−16 | 55−60
+267%
|
| Metro Exodus | 12−14 | 45−50
+275%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 60−65 | 240−250
+275%
|
| Valorant | 100−110 | 400−450
+277%
|
1440p
Ultra
| Battlefield 5 | 27−30 | 100−105
+257%
|
| Cyberpunk 2077 | 9−10 | 30−33
+233%
|
| Far Cry 5 | 21−24 | 85−90
+270%
|
| Forza Horizon 4 | 24−27 | 95−100
+265%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 14−16 | 55−60
+267%
|
1440p
Epic
| Fortnite | 21−24 | 85−90
+270%
|
4K
High
| Atomic Heart | 9−10 | 30−33
+233%
|
| Counter-Strike 2 | 6−7 | 21−24
+250%
|
| Counter-Strike: Global Offensive | 45 | 170−180
+278%
|
| Far Cry 6 | 5−6 | 18−20
+260%
|
| Grand Theft Auto V | 21−24 | 75−80
+257%
|
| Metro Exodus | 7−8 | 24−27
+243%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 12−14 | 45−50
+246%
|
| Valorant | 50−55 | 180−190
+260%
|
4K
Ultra
| Battlefield 5 | 14−16 | 50−55
+257%
|
| Counter-Strike 2 | 6−7 | 21−24
+250%
|
| Cyberpunk 2077 | 3−4 | 10−11
+233%
|
| Dota 2 | 40−45 | 150−160
+275%
|
| Far Cry 5 | 10−12 | 40−45
+264%
|
| Forza Horizon 4 | 18−20 | 70−75
+268%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 10−11 | 35−40
+250%
|
4K
Epic
| Fortnite | 10−11 | 35−40
+250%
|
W ten sposób R7 370 i TITAN V CEO Edition konkurują w popularnych grach:
- TITAN V CEO Edition jest 270% szybszy w 1080p
- TITAN V CEO Edition jest 268% szybszy w 1440p
- TITAN V CEO Edition jest 275% szybszy w 4K
Podsumowanie zalet i wad
| Ocena skuteczności działania | 10.72 | 40.60 |
| Nowość | 18 czerwca 2015 | 21 czerwca 2018 |
| Maksymalna ilość pamięci | 4 GB | 32 GB |
| Proces technologiczny | 28 nm | 12 nm |
| Pobór mocy (TDP) | 110 Wat | 250 Wat |
R7 370 ma 56% niższe zużycie energii.
Z drugiej strony, TITAN V CEO Edition ma 279% wyższy zagregowany wynik wydajności, ma przewagę wiekową wynoszącą 3 lata, ma 700% wyższą maksymalną ilość pamięci VRAM, i ma 57% bardziej zaawansowany proces litografii.
Model TITAN V CEO Edition to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on Radeon R7 370.
Inne porównania
Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.
