Quadro M500M vs Arc Pro B370

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy Quadro M500M z Arc Pro B370, w tym specyfikacje i dane dotyczące wydajności.

Quadro M500M
2016
2 GB GDDR3, 30 Watt
2.83

Pro B370 przewyższa M500M o aż 675% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze Quadro M500M i Arc Pro B370, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności849295
Miejsce według popularnościnie w top-100nie w top-100
Wydajność energetyczna7.3067.71
ArchitekturaMaxwell (2014−2017)Xe3-LPG (2026)
KryptonimGM108Panther Lake
TypDo mobilnych stacji roboczychDo laptopów
Data wydania27 kwietnia 2016 (10 lat temu)27 stycznia 2026 (mniej niż rok temu)

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne Quadro M500M i Arc Pro B370: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności Quadro M500M i Arc Pro B370, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących3841280
Częstotliwość rdzenia1029 MHz300 MHz
Częstotliwość w trybie Boost1124 MHz2400 MHz
Proces technologiczny28 nm3 nm
Pobór mocy (TDP)30 Watt25 Watt
Szybkość wypełniania teksturami17.9896.00
Wydajność zmiennoprzecinkowa0.8632 TFLOPS6.144 TFLOPS
ROPs820
TMUs1640
Ray Tracing Coresbrak danych10
L1 Cache128 KB640 KB
L2 Cache1024 KB16 MB

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności Quadro M500M i Arc Pro B370 z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

Rozmiar laptopalargebrak danych
InterfejsMXM-A (3.0)IGP
Dodatkowe złącza zasilaniabrakbrak

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na Quadro M500M i Arc Pro B370: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciGDDR3Używana systemna
Maksymalna ilość pamięci2 GBUżywana systemna
Szerokość magistrali pamięci64 BitUżywana systemna
Częstotliwość pamięci900 MHzUżywana systemna
Przepustowość pamięci14.4 GB/sbrak danych
Pamięć współdzielona-+

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na Quadro M500M i Arc Pro B370. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideoNo outputsPortable Device Dependent

Obsługiwane technologie

Wymienione są tutaj obsługiwane Quadro M500M i Arc Pro B370 rozwiązania technologiczne oraz interfejsy API. Takie informacje będą potrzebne, jeśli do karty graficznej wymaga się obsługi określonych technologii.

Optimus+-
nView Display Management+brak danych
Optimus+brak danych

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez Quadro M500M i Arc Pro B370, włączając ich poszczególne wersje.

DirectX1212 Ultimate (12_2)
Model cieniujący5.16.9
OpenGL4.54.6
OpenCL1.23.0
Vulkan1.1.1261.4
CUDA5.0-

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu Quadro M500M i Arc Pro B370 na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

Quadro M500M 2.83
Arc Pro B370 21.93
+675%

Passmark

Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.

Quadro M500M 1179
Próbki: 116
Arc Pro B370 9134
+675%
Próbki: 5

Wydajność w grach

Wyniki Quadro M500M i Arc Pro B370 w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD15
−633%
110−120
+633%

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Counter-Strike 2 9−10
−622%
65−70
+622%
Cyberpunk 2077 6−7
−650%
45−50
+650%
Resident Evil 4 Remake 3−4
−600%
21−24
+600%

Full HD
Medium

Battlefield 5 10−11
−650%
75−80
+650%
Counter-Strike 2 9−10
−622%
65−70
+622%
Cyberpunk 2077 6−7
−650%
45−50
+650%
Far Cry 5 8−9
−650%
60−65
+650%
Fortnite 14−16
−633%
110−120
+633%
Forza Horizon 4 14−16
−614%
100−105
+614%
Forza Horizon 5 7−8
−614%
50−55
+614%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
−669%
100−105
+669%
Valorant 45−50
−661%
350−400
+661%

Full HD
High

Battlefield 5 10−11
−650%
75−80
+650%
Counter-Strike 2 9−10
−622%
65−70
+622%
Counter-Strike: Global Offensive 50−55
−641%
400−450
+641%
Cyberpunk 2077 6−7
−650%
45−50
+650%
Dota 2 27−30
−650%
210−220
+650%
Far Cry 5 8−9
−650%
60−65
+650%
Fortnite 14−16
−633%
110−120
+633%
Forza Horizon 4 14−16
−614%
100−105
+614%
Forza Horizon 5 7−8
−614%
50−55
+614%
Grand Theft Auto V 7−8
−614%
50−55
+614%
Metro Exodus 5−6
−600%
35−40
+600%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
−669%
100−105
+669%
The Witcher 3: Wild Hunt 10
−650%
75−80
+650%
Valorant 45−50
−661%
350−400
+661%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 10−11
−650%
75−80
+650%
Cyberpunk 2077 6−7
−650%
45−50
+650%
Dota 2 27−30
−650%
210−220
+650%
Far Cry 5 8−9
−650%
60−65
+650%
Forza Horizon 4 14−16
−614%
100−105
+614%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
−669%
100−105
+669%
The Witcher 3: Wild Hunt 10−11
−650%
75−80
+650%
Valorant 45−50
−661%
350−400
+661%

Full HD
Epic

Fortnite 14−16
−633%
110−120
+633%

1440p
High

Counter-Strike 2 6−7
−650%
45−50
+650%
Counter-Strike: Global Offensive 21−24
−662%
160−170
+662%
Metro Exodus 0−1 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 24−27
−669%
200−210
+669%
Valorant 27−30
−641%
200−210
+641%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 2−3
−600%
14−16
+600%
Far Cry 5 4−5
−650%
30−33
+650%
Forza Horizon 4 6−7
−650%
45−50
+650%
The Witcher 3: Wild Hunt 4−5
−650%
30−33
+650%

1440p
Epic

Fortnite 5−6
−600%
35−40
+600%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
−633%
110−120
+633%
Valorant 12−14
−669%
100−105
+669%

4K
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Dota 2 8−9
−650%
60−65
+650%
Far Cry 5 1−2
−600%
7−8
+600%
Forza Horizon 4 2−3
−600%
14−16
+600%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 3−4
−600%
21−24
+600%

4K
Epic

Fortnite 3−4
−600%
21−24
+600%

W ten sposób Quadro M500M i Arc Pro B370 konkurują w popularnych grach:

  • Arc Pro B370 jest 633% szybszy w 1080p

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 2.83 21.93
Nowość 27 kwietnia 2016 27 stycznia 2026
Proces technologiczny 28 nm 3 nm
Pobór mocy (TDP) 30 Wat 25 Wat

Arc Pro B370 ma 675% wyższy zagregowany wynik wydajności, ma przewagę wiekową wynoszącą 9 lat, ma 833% bardziej zaawansowany proces litografii, i ma 20% niższe zużycie energii.

Model Arc Pro B370 to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on Quadro M500M.

Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że Quadro M500M jest przeznaczona dla mobilnych stacji roboczych, a Arc Pro B370 - dla laptopów.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


2.8 17 głosów

Oceń Quadro M500M w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5 1 głos

Oceń Arc Pro B370 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat Quadro M500M lub Arc Pro B370, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.