GeForce GT 220M vs GT 220

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy GeForce GT 220M z GeForce GT 220, w tym specyfikacje i dane dotyczące wydajności.

GT 220M
2009
512 MB GDDR3, 14 Watt
0.50

GT 220 przewyższa 220M o niewielki 6% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze GeForce GT 220M i GeForce GT 220, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności13131298
Miejsce według popularnościnie w top-100nie w top-100
Wydajność energetyczna2.760.71
ArchitekturaTesla (2006−2010)Tesla 2.0 (2007−2013)
KryptonimG96CGT216
TypDo laptopówDo komputerów stacjonarnych
Data wydania15 czerwca 2009 (17 lat temu)12 października 2009 (16 lat temu)
Cena w momencie wydaniabrak danych$79.99

Ocena efektywności kosztowej

Aby uzyskać indeks, porównujemy wydajność kart graficznych i ich koszt, biorąc pod uwagę koszt innych kart graficznych.

brak danych

Wykres rozrzutu wydajności do ceny

Dla porównania przedstawiono obecnie popularne karty graficzne.

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne GeForce GT 220M i GeForce GT 220: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności GeForce GT 220M i GeForce GT 220, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących3248
Częstotliwość rdzenia500 MHz625 MHz
Ilość tranzystorów314 million486 million
Proces technologiczny55 nm40 nm
Pobór mocy (TDP)14 Watt58 Watt
Maksymalna temperatura GPUbrak danych105 °C
Szybkość wypełniania teksturami8.00010.00
Wydajność zmiennoprzecinkowa0.08 TFLOPS0.1306 TFLOPS
ROPs88
TMUs1616
L2 Cache32 KB64 KB

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności GeForce GT 220M i GeForce GT 220 z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

Magistralabrak danychPCI-E 2.0
InterfejsMXM-IIPCIe 2.0 x16
Długośćbrak danych168 mm
Wysokośćbrak danych11.1 cm
Grubośćbrak danych1-slot
Dodatkowe złącza zasilaniabrak danychbrak

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na GeForce GT 220M i GeForce GT 220: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciGDDR3GDDR3
Maksymalna ilość pamięci512 MB1 GB
Szerokość magistrali pamięci128 Bit128 Bit
Częstotliwość pamięci800 MHz790 MHz
Przepustowość pamięci25.6 GB/s25.3 GB/s
Pamięć współdzielona--

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na GeForce GT 220M i GeForce GT 220. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideoNo outputsVGADVIHDMI
Obsługa wielu monitorówbrak danych+
HDMI-+
Maksymalna rozdzielczość przez VGAbrak danych2048x1536
Wejście audio dla HDMIbrak danychS/PDIF + HDA

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez GeForce GT 220M i GeForce GT 220, włączając ich poszczególne wersje.

DirectX11.1 (10_0)11.1 (10_1)
Model cieniujący4.04.1
OpenGL3.33.1
OpenCL1.11.1
VulkanN/AN/A
CUDA1.1+

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu GeForce GT 220M i GeForce GT 220 na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

GT 220M 0.50
GT 220 0.53
+6%

Passmark

Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.

GT 220M 207
Próbki: 173
GT 220 221
+6.8%
Próbki: 2234

Wydajność w grach

Wyniki GeForce GT 220M i GeForce GT 220 w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD18−20
−16.7%
21
+16.7%

Koszt jednej klatki, $

1080pbrak danych3.81

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Cyberpunk 2077 1−2
+0%
1−2
+0%

Full HD
Medium

Cyberpunk 2077 1−2
+0%
1−2
+0%
Forza Horizon 4 4−5
+0%
4−5
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 8−9
+0%
8−9
+0%
Valorant 27−30
+0%
27−30
+0%

Full HD
High

Counter-Strike: Global Offensive 16−18
+0%
16−18
+0%
Cyberpunk 2077 1−2
+0%
1−2
+0%
Dota 2 10−12
+0%
10−12
+0%
Forza Horizon 4 4−5
+0%
4−5
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 8−9
+0%
8−9
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 6−7
+0%
6−7
+0%
Valorant 27−30
+0%
27−30
+0%

Full HD
Ultra

Cyberpunk 2077 1−2
+0%
1−2
+0%
Dota 2 10−12
+0%
10−12
+0%
Forza Horizon 4 4−5
+0%
4−5
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 8−9
+0%
8−9
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 6−7
+0%
6−7
+0%
Valorant 27−30
+0%
27−30
+0%

1440p
High

Counter-Strike 2 2−3
+0%
2−3
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 2−3
+0%
2−3
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 5−6
−20%
6−7
+20%

1440p
Ultra

Forza Horizon 4 1−2
+0%
1−2
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 1−2
+0%
1−2
+0%

1440p
Epic

Fortnite 0−1 0−1

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
+0%
14−16
+0%
Valorant 5−6
−20%
6−7
+20%

4K
Ultra

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 1−2
−100%
2−3
+100%

4K
Epic

Fortnite 2−3
+0%
2−3
+0%

Full HD
High

Metro Exodus 0−1 0−1

W ten sposób GT 220M i GT 220 konkurują w popularnych grach:

  • GT 220 jest 17% szybszy w 1080p

Oto zakres różnic w wydajności zaobserwowanych w popularnych grach:

  • w PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS, z rozdzielczością 4K i Ultra Preset, GT 220 jest 100% szybszy.

Podsumowując, w popularnych grach:

  • GT 220 wyprzedza 3 testach (11%)
  • jest remis w 24 testach (89%)

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 0.50 0.53
Nowość 15 czerwca 2009 12 października 2009
Maksymalna ilość pamięci 512 MB 1 GB
Proces technologiczny 55 nm 40 nm
Pobór mocy (TDP) 14 Wat 58 Wat

GT 220M ma 314% niższe zużycie energii.

Z drugiej strony, GT 220 ma 6% wyższy zagregowany wynik wydajności, ma przewagę wiekową wynoszącą 3 miesiące, ma 100% wyższą maksymalną ilość pamięci VRAM, i ma 38% bardziej zaawansowany proces litografii.

Biorąc pod uwagę minimalne różnice w wydajności, nie można wyłonić wyraźnego zwycięzcy pomiędzy GeForce GT 220M i GeForce GT 220.

Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że GeForce GT 220M jest przeznaczona dla laptopów, a GeForce GT 220 - dla komputerów stacjonarnych.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


3.1 104 głosy

Oceń GeForce GT 220M w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.1 881 głosów

Oceń GeForce GT 220 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat GeForce GT 220M lub GeForce GT 220, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.